650TL ÜSTÜ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO BİZDEN

Araç Bilgileri İle ara

OPEL yedek parçaları

Şimdi General Motors'un bir parçası olan Opel GmbH, 1863 yılında Adam Opel tarafından kurulan uzun geleneğe sahip bir Alman otomobil üreticisidir. Diğer birçok üretici gibi, Opel de bu durumda dikiş makineleri ve bisikletler olmak üzere arabalardan başka bir şeyle başladı. 1899'da Friedrich Lutzman'a ait bir otomobil fabrikasını satın aldı. Adem vefat ettiğinde iki oğlu, kendi başlarına yola çıkmadan önce iki yıl daha Lutzman ile araba üretmeye kendilerini adadılar.


1902'deki bir sonraki ortağı, Opel'e cesetleri sağlayan Fransız taşıma üreticisi Darracq idi. Bu ortaklık 1906'da Opel'in kendi arabalarını yapmak için yeterli uzmanlığa sahip olduğu zaman sona erdi. İlk model 1902'de Hamburg Motor Show'da tanıtıldı. Otomobiller 1907'den başlayarak Opel tesisinde, dikiş makinelerine paralel olarak, 1911 yılına kadar yıkıcı bir yangın fabrikasını neredeyse tamamen yakıncaya kadar üretildi.

Üretime devam edildiğinde, sadece otomobiller yapılmaya devam edildi ve dikiş makineleri yerine Opel motosiklet yapmaya başladı. 1913'te zaten Almanya'daki en büyük otomobil üreticisi haline geldiler. Opel'in orada durmadığı ve 1924'te Almanya'daki ilk seri üretim montaj hattını piyasaya sürdüğü ilk model Opel Laubfrosch (Ağaç Kurbağası) oldu.

Opel otomobilleri şimdiye kadar ucuz ve güvenilir olma ününe sahipti, şirketin enflasyonu sürdürmesine ve 1928 yılına kadar Almanya'daki en büyük otomobil üreticisi unvanını korumasına yardım eden bir gerçek. Ancak depresyon yaklaşıyor ve Opel kardeşler şimdi arayışındaydı. onların zorlanmasına yardımcı olacak bir ortak. Bu ortak, 1929'da, hisselerin çoğunluğunu satın alan ancak otomobil üretimine gelince tüm karar vermelerden Opel'i bırakan Amerikan GM'di.

1930'da Opel, Avrupa'nın en büyük otomobil üreticisi idi. Bu ve GM ile olan ortaklığının dış pazarlara erişim sağlaması, Opel'e üretimi daha da artırma ve tamamen çelik gövdeli ve gövdeli ilk seri üretim otomobili Opel Olympia gibi yeni modeller başlatma fırsatı verdi.

İkinci Dünya Savaşı Opel fabrikası ve aslında tüm şirket için zor bir zamandı. Savaştan sonra fabrikadan çıkan ilk otomobil Blitz kamyonuydu ve daha sonra, daha sonra, Olympia ile binek otomobil üretimi yeniden başlamıştı. Opel 2 milyonuncu otomobilini üretmeyi başardığında, fabrikalar 1956 yılına kadar tamamen tamir edilmemişti.

Tam kapasite ile çalışan Opel, Bochum'da yeni bir model olan Kadett'in Alman üretici için bir döneme işaret ettiği yeni bir tesis açtı. Ardından sıra, GT, spor araba tutkunları için bir şeyler içerecek şekilde çeşitlendirildi. Bu değişiklikleri yapan Opel, 1972 yılında Almanya'daki en büyük otomobil üreticisi olarak ünvanını korudu.

Bundan sonra gelenler kolayca Opel'in dünyayı ele geçirme girişimi olarak yorumlanabilir. 1963'te İngiltere'nin Ellesmere Limanı'nda, ardından 67'de Belçika'nın Antwerp şehrinde GM ile bir fabrika açtı. 80'lerde, Dünya'da birkaç tesis daha açıldı: 1982'de İspanya Zaragoza, İspanya'nın Viena kentinde bir şanzıman ve motor tesisi, aynı yıl, 1986'da (aynı zamanda Ascona'nın başlatıldığı yıl) Zürih'te yeni bir GM tesisi , İsviçre ve 1989'da, Saab'ın% 50'sini satın aldıktan sonra, Türkiye'de bir GM montaj tesisi açıldı.

En başarılı model olan Vectra, 1988 yılında piyasaya sürüldü, Opel tüm otomobillerine katalitik konvertörler getirdi. Bir yıl sonra sportif Calibra ilk sırada ye

Devamı  

15 / 2211
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır