650TL ÜSTÜ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO BİZDEN

Araç Bilgileri İle ara

SANGYONG yedek parçaları

Güney Kore'den çıkan bir diğer otomobil üreticisi olan SsangYong, 30'lu ve 40'lı yıllarda başlayan diğer şirketlerle karşılaştırıldığında oyuna katılan diğer oyunculardan biriydi. SsangYong Motor Company'nin asıl adı, 1954'te Amerikan ordusu için cipler inşa ederek başladığı Ha Dong-hwan idi.

1966'da şirket Brunei'ye, sonra 1967'de Vietnam'a otobüs ihracatı yapmaya başladı. Otobüslerin yanı sıra, çeşitli özel amaçlı taşıtların yanı sıra sert ve yumuşak üst cipler yapmaya da başladılar.

Şirket, 1977'de Donga Motor Co., Ltd. olduğunda yine adını değiştirdi. Aslında, “ikiz ejderha” anlamına gelen SsangYong adı, 1988 yılında kabul edildi. Aynı yıl, ilk kez Korando'nun bir dizi vagonu oldu. .

SsangYong'un yaptığı ilk büyük ticaret anlaşması 1992'de benzinle çalışan bir motor geliştirmek için Mercedes Benz AG ile oldu. Bir yıl sonra, hem% 5'lik bir ortak yatırım hem de binek otomobili geliştirme amaçlı teknik bir ittifak için hemfikirdi. O yılın temmuz ayında, Musso vagonu tanıtıldı ve Korando için yeni nesil tanıtıldı.

1997'de daha önce sadece ağır iş taşıtları yapan şirket için bir lüks sedan olan Başkan'ın lansmanını yaptı. Ayrıca o yıl, şirketin kontrol hissesi Koreli diğer üretici Daewoo Motor Company tarafından satın alındı. Girişim 2000 yılında Daewoo'nun satmak zorunda kaldığı ve mali sıkıntı içinde olduğu için sona erdi.

SsangYong, birkaç uluslararası otomobil üreticisi tarafından gözaltına alındıktan sonra, 2004 yılında Çin'deki SAIC (Şangay Otomotiv Endüstrisi Kurumu anlamına gelen) Çin holding SAIC tarafından satın alınan hissesinin% 51'ini gördü. Rodius (2004), Kyron (2005) ve Actyon (2006).

Devamı  

8 / 8
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır