650TL ÜSTÜ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO BİZDEN

Araç Bilgileri İle ara

NISSAN yedek parçaları

Birçok isim tarafından bilinen bu büyük Asya şirketi, 1914'ten beri otomobil üretmektedir. Bugün Nissan, Japonya'daki üçüncü en büyük otomobil üreticisidir. Nissan Motor Company, 1933'te Datsun şirketini devraldı ve 1934'de bugün hepimizin bildiği adı devraldı.

İlk Datsun binek aracı 1935 yılında montaj hattından çıktı ve kısa süre sonra Nissan Avustralya'ya ihracat yapmaya başladı. 1937'de Datsun Tip 15, Japonya'da mini pikap ve minibüs teslim şeklinde gelen ilk seri üretim aracı oldu.

Üretimi her zaman genişleten Nissan, Amerika Birleşik Devletleri'ne genişlemeye karar verir. 1958'den itibaren bu hareket, Nissan'ın tasarımcısı William R. Gorham'a sağladığı Amerikan etkisi nedeniyle yapıldı. ABD'ye ihraç edilen modeller 48 beygirlik motora sahip 1200 Sedan, daha sonra 50'li yıllarda en çok satan 37 hp'lik kompakt bir pikaptı.

Nissan’da yuvarlanan 60’lı yıllarda Pasifik’in her iki tarafında da bir isim yapmıştı. Şimdi, şirket spor arabaları satmaya başlayarak pazarın başka bir yerine taşınıyor. İlk başta, kısa, yüksek roadster'ların katlanır yumuşak bir üst kısmı ve 48hp'lik bir motoru olan, yakında 85hp'lik bir sürüme yükseltilmiş olan SPL 210 olurdu.

Amerikan pazarına catering yapan Nissan, 1962'de senkronize 3 vitesli şanzıman ile Bluebird'i tanıtıyor. Off-road sektöründe, Patrol, “ağaçlara tırmanabiliyor” olarak pazarlanan cömert bir beygir gücü miktarına sahip. . 1967'de 2000 Roadster, şüphesiz kamuoyuna ve fırtınaya maruz kalan yarış dünyasına salıverildi.

Sportif çizgi 70'lerde “Z” çizgisiyle devam ediyor, biri bugün hala devam ediyor. 1970 240Z, uygun fiyata kalite ve konfor sunarak dünyanın en çok satan spor otomobili olur. Amerika'da satışlar 1975’de sona erinceye kadar başladı, Datsun, Amerika’da 1 numaralı ithalatçı oldu.

Nissan, talebe yetişmek için 80'ler boyunca genişlemeye başlar ve yeni fabrikalar açar. Ve herkes Nissan'ın büyüyemeyeceğini düşündüğü zaman, bir de pazarın daha lüks bir segmenti olan Infiniti'yi hedef alan yepyeni bir Nissan markası geliyor. 1989'da Infiniti projesi yerinden çıkarken, ana firma Nissan ABD'de üretilen milyonuncu aracını kutluyordu.

90'lı yıllar boyunca yeni tesisler inşa edildikçe, piyasayı köşeye sıkıştırmak için yeni modeller eklenir. Altima sedan ve Sentra, Nissan kadrosunda en çok satılan modeller olarak ön koşucular oldu. Daha sonra, 1999'da Avrupa pazarının zamanı gelmişti, Nissan Fransız üretici Renault ile birbirlerinin uzmanlığını ve güçlü yönlerini kullanmak için bir anlaşma imzaladı.

2002'de Z konsepti, otomobil tutkunları üzerinden hızla kazanan ve aynı zamanda uzman olan sportif bir otomobil olan 350Z ile yeniden doğdu. Yeni kurulan SUV pazarı da, Nissan Murano ile aynı hizada temsil edilecek. Şimdi, Nissan'daki oğlanlar, süper sportif bir otomobil olan GTR'yi, Nissan'ın motorsikletçilik ve mühendislik çalışmalarının başa çıkma hazinesi olan GTR'yi piyasaya sürdükleri için zorlu bir noktaya sahip görünüyor.

Devamı  

15 / 683
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır