SENELİK SAYIM DOLAYISI İLE SEVKİYATLARIMIZ 1 TEMMUZ'DA BAŞLAYACAKTIR

Araç Bilgileri İle ara

VOLVO yedek parçaları

Volvo, İsveç'in ticari otomobili, kamyon, otobüs ve inşaat malzemesi üreticisi, denizcilik ve endüstriyel uygulamalar için tahrik sistemleri, havacılık parçaları ve finansal hizmetler konusunda dünya lideridir. Ancak Assar Gabrielsson ve Gustaf Larsson tarafından kurulan bir otomobil üreticisi olarak başladı. Şirketin asıl amacı, Assar'ın karısının bir araba kazasında ölmesinin ardından, mümkün olan en güvenli arabaları üretmekti. Otomobil üreticisi 14 Nisan 1927'de Göteborg şehrinde, bilyalı rulman üreticisi SKF'nin (Svenska Kullagerfabriken AB) bir parçası olarak kuruldu.

Volvo ismi ilk olarak Mayıs 1915'te SKF AB'de ayrı bir şirket olarak ve özel bir bilyalı rulman serisi için kullanılmak üzere tescilli bir ticari marka olarak tescil edildi, ancak bu fikir yalnızca kısa bir süre için kullanıldı ve "SKF" yi tüm rulman ürünlerinin ticari markası olarak kullanmak. Volvo AB, 10 Ağustos 1926’da, SKF Satış Müdürü Assar Gabrielsson ve Mühendis Gustav Larson’ın 10 prototip üretmeye başladıkları ve SKF grubu içinde otomobil üreticisi olan Volvo AB’yi kurdular. Volvo AB, 1935'te Stockholm Borsası'na girdi ve SKF daha sonra şirketteki hisselerini satmaya karar verdi.

İlk seriyi 'ÖV4' olarak adlandıran Volvo otomobil 14 Nisan 1927'de fabrikadan ayrıldı. 1927-1929 arasında yalnızca 996 otomobil üretildi. Nisan 1929'da 'ÖV4' modeli PV651 ile değiştirildi. Pazardaki başarısı, Volvo'nun motor üreticilerini satın almasına ve böylece ciddi bir otomobil üreticisi olmasına yardımcı oldu. 1931’de, ilk temettüsünü hissedarlara iade ediyordu.

Mayıs 1932'de 10.000 otomobillik bir dönüm noktasına ulaşan Volvo daha sonra otomobillerini daha ucuz hale getirmeyi amaçlayan yeni bir demografik segmenti hedef aldı, “insanlar için bir otomobil”. Bu, PV36'nın daha küçük bir versiyonu olan 1936'da ortaya çıkan PV 51 olacaktı.

PV444, savaş döneminin en önemli otomobillerinden biriydi, ilk gerçek küçük otomobil, Amerikan yetenek ve Avrupa büyüklüğünün bir karışımıydı, {ad} bir rezonans başarısı ve 60'lı yıllarda en çok satılan model olacaktı. P1800, Volvo'nun 60'ların başında yapılan ilk spor arabasıydı ve Roger Moore'un başrol oynadığı hit dizi “The Saint” de yer alacak kadar popülerdi.

Volvo için güvenlik ve kalite hala çok önemliydi ve bu yüzden 140'ı değiştiren 240 serisinin, o bölgede daha çok güvenlik yenilikleri vardı, bu bölgeler, ezilme bölgeleri, arkaya dönük çocuk koltukları ve katlanabilir direksiyon kolonları gibi. Küçük 340 modelleri ile birlikte, 70'li ve 80'li yıllardaki satışların çoğunu Volvo için yapacaklar.

90'lı yıllar, yanlarında yepyeni bir model olan 850'yi, önden çekişli bir sürüşü, taşıma ve güvenlik özellikleri için sayısız ödül kazandıran bir icra aracı getirdi. Şimdiye kadar, yapım maliyetleri artmıştı ve Volvo, 1993'te Renault ile yapılan teklif anlaşmasının ardından bağımsız üretici firmalardan biriydi. Bu, şirketi yeni pazarlama stratejileri aramaya zorladı ve daha şık S40 ve V40 modelleri de böyle oldu fabrikanın üretim hattında tanıtıldı.

Yeni modeller, eski emniyet ve kalite geleneğine ayak uydurarak Volvo görüntüsünün canlandırılmasından sorumlu olan C70 coupe ve üstü açılır araba gibi temiz bir nefes aldı.

Volvo Cars'ın 28 Ocak

Devamı  

15 / 234
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır