SENELİK SAYIM DOLAYISI İLE SEVKİYATLARIMIZ 1 TEMMUZ'DA BAŞLAYACAKTIR

Araç Bilgileri İle ara

DAIHATSU yedek parçaları

Daihatsu bir asır önce ortaya çıktı, ancak 1907'de Hatsudoki Seizo şirketinin ismini Daihatsu Motor Co. olarak değiştirdiği, 1951 yılına kadar hiçbir araçta kullanılmadı. Daihatsu, ilk defa düşük fiyatlı küçük motorlu küçük tekerlekli motorunu ilk kez piyasaya sürdü. 1958'de dört tekerlekli araba yelpazesi. Daihatsu araba boyutları kahkahalara yol açsa da, akıllıca konumlandırılmış bir markanın sonucudur.

Domino ve Charade modellerinin en başarılıları arasında olduğu, pazarladığı küçük kapasiteli otomobiller küçük Asya Asya kategorisinde hüküm sürdü. Daihatsu, 1966 Compagno modeli ile başta İngiltere olmak üzere batı pazarlarına ulaşan ilk Japon üretici oldu.

Erken ve şimdiki Daihatsu model serisinin çoğu, üç silindirli motorlu araçların yanı sıra, 1000 cc'nin altında deplasmana sahip, çok küçük, çok yakıt verimli bir dizel motordan oluşuyor.
Her ne kadar Daihatsu herhangi bir spor araba yapımından uzak deniz mili olmasına rağmen, Charade modelinin 993 cc'lik turboşarjlı bir versiyonunu geliştirdi.

Devasa pullu canavarlar paten görünümüne rağmen, Daihatsus, Oryantal hiper kalabalık metropollerde oldukça faydalı olduğunu kanıtladı. 3 tekerlekli Midget gibi modeller, Uzak Doğu'da çekilmiş eski dövüş sanatları filmlerinde sıkça görülüyor.

Görünüşe göre garip bir şekilde, Daihatsu ayrıca 1.0 litre benzinli bir motor veya 2.5 dizel motorla itilen bir otomobil olan Taft olan ilk 4 tekerlekten çekiş modelini üretti. SUV serisi daha sonra 1985'te ticari amaçlı kullanılan Fourtrak modeli ile tamamlandı ve 1990, Sportrak'ı piyasaya sürdü. Kayda değer çabalarına rağmen, Daihatsu, Honda veya Toyota gibi diğer üreticilerin küçük SUV ürün yelpazesine karşı rekabet edemedi.

Japon vergilerindeki ve K sınıfı otomobillerle ilgili düzenlemelerdeki değişiklikler Daihatsu'nun araçların boyutunu artırmasına ve performans ve boyut uyumluluğuna uymasına izin verdi. Toyota Motor Corporation ile birleşme, Güney Amerika ve Avustralya gibi uzak pazarlara ulaşmak için mükemmel bir yol sağladı.

Her ne kadar Daihatsu, Avustralya’da zayıf satışlar yapmış olsa da, Şili ve Venezüella’daki iştirakler aracılığıyla ve Malayasia’nın en büyüğü olan Perodua gibi diğer otomobil üreticileri ile karlı tedarik anlaşmaları imzalayarak gelirindeki düşüşü başarıyla dengelemiştir.

Devamı  

15 / 28
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır