650 TL üstü siparişlerde kargo bizden

Araç Bilgileri İle ara

TATA yedek parçaları

Hintli üreticiler Tata Motors, 1945'te lokomotif bir üretici olarak şirketin kuruluşundan başlayarak, kemerlerinin altında bir geçmişe sahip. Tata Motors, eskiden TELCO (Tata Mühendislik ve Lokomotif Şirketi) olarak bilinen Tata, bir çelik üretim tesisi ve hatta bir çay üreticisi şirketi de dahil olmak üzere başka birkaç girişimi olan işletme grubunun sadece bir parçası.

Tata, 1954 yılında Daimler-Benz AG ile ortak girişimde ağır kamyonlar üretmeye başladığında otomobil işine girdi. Böylece, 1960 yılında. İlk kamyon, Alman Daimler kamyonunun bir kopyası olan Pune, Hindistan'daki fabrikanın kapısından çıktı. Tata ağır kamyon ihracatı yapmaya başlıyor, ancak yerel pazar için ülkenin altyapısı nedeniyle daha hafif versiyonlar bulmak zorunda kaldılar. İlk LCV (Hafif Ticari Araç) modeli, Tata 407, 1986 yılında üretime başladı.

90'lı yılların başında, şirket otomobil pazarını geliştirmek ve genişletmek istedi ve daha verimli dizel motorlar üretmek için Cummins Motor Şirketi ile işbirliğine başladı. İlk otomobilleri, otomobil analistlerinin kötü eleştiriler vermesine rağmen, hem Hindistan'da hem de diğer Avrupa pazarlarında beklenmedik bir başarı elde eden bir model olan Tata Indica idi.

Indica düşük yakıt tüketimi ve güçlü motoruyla insanları kazandı. O kadar başarılıydı ki Rover, İngiltere'de CityRover adı altında satmaya başladı. İkinci nesil Indica, V2, daha başarılıydı.

Indica'nın en büyük başarısı, Tata Motors'a, markalarını uluslararası alanda daha fazla ortaya çıkarmak için 2004'te Daewoo Motors'u devralacak finansal gücü verdi. Tata Grubu tarafından yapılan diğer şaşırtıcı satın alımlar arasında 26 Mart 2008 itibariyle Jaguar ve Land Rover'in net 2 milyar ABD doları var. Son zamanlarda, Tata, yeni markalar kazanmaya ve teşhir etmeye gelince, saldırganlığını duyurdu.

Tata Motors'un finansal gücü, işgücü maliyetinin, Volvo dahil diğer birçok otomobil üreticisinin operasyonlarını Hindistan'a taşımaya karar vermesinin bir nedeni olan kârın sadece% 9'unu oluşturması gerçeğinden geliyor. Tata'nın başarısındaki bir diğer önemli faktör, grubun birkaç takım tezgahına ve metal üretim tesislerine sahip olması ve üretim maliyetlerini daha da düşürmesidir.

Bunun dışında Tata, 2008 Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılan Tata Nano, sizi geri getirecek bir araç olan dünyaya basınçlı hava aracı (OneCAT) ve şimdiye kadar üretilen en ucuz modeli getiren yenilikçi ruhuna sahip değil. 2.500 dolar. Ayrıca, Tata, metal üretimi için artan maliyetlerle mücadele etmek amacıyla plastikten% 100 yapılmış bir otomobil bulmak istediklerini belirtti.

Tata Motors'un başarının reçetesi var ve bu otomobil üreticisinin bir sonraki adımda nereye gideceğini yalnızca zaman gösterecek gibi görünüyor.

Devamı  

3 / 3
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır