SENELİK SAYIM DOLAYISI İLE SEVKİYATLARIMIZ 1 TEMMUZ'DA BAŞLAYACAKTIR

Araç Bilgileri İle ara

FIAT yedek parçaları

Fiat, basit bir heceleme alıştırması ile kelimelerin içsel olarak onayladığı kelimelerin gücünü gösterir. Fiat. Basit değil mi? Kulağa tamamen geliyor ve komuta ediyor ve Fabbrica Italiana Automobili Torino'nun kısaltması olmasının yanı sıra Latincede “olmasına izin ver” anlamına geliyor. Genesis gösterisini taklit eden, bölüm 1, “Işık olsun”, 1910'ların başında fabrikayı satın alan bir grup yetenekli iş adamı, “Arabalar olsun” dedi. Ve iyi araba vardı.

İlk FIAT markalı otomobil fabrikayı 1901'de piyasaya sürdü. Yetenekli Ceirano çalışanı Faccioli tarafından tasarlanan, araba görünümlü araba 2 silindirik bir arkaik Boxer 3 hp motorla güçlendirildi. Yatırım grubu başkanları Faciolli'ye önden motorlu bir araç geliştirmek için yaklaştı. Faciolli'nin tepkisi beklenen cevap değildi: istifa etti.

Herhangi bir şirketin yaptığı gibi, göz açıp kapayıncaya kadar bir değişim talep edildi ve bulundu. Enrico işe başladı ve bir yıl içinde Mercedes'ten ödünç alınan teknolojiyle geliştirilen yeni 1.2 litrelik dört silindirli bir model sundu.

Zaman geçtikçe, şirket popülaritesini artırdı ve gün geçtikçe daha da büyüyor olmasına rağmen, uzun gelişim ve araştırma aşamalarından hala çıkmamıştı. 4 ve 6 silindirli modelleri kullanan pek çok denemenin ardından FIAT, ilk seri üretim aracı olan 1912 “Tipo Zero” yu ortaya çıkarmaya hazırdı.

Savaş öncesi zaman bitmek üzereydi ve FIAT, uçak ve tank taleplerini karşılamak için sıkıca yeni üretim aşamalarına daldı. Bununla birlikte, savaş sonrası zamanlar Fiat'a neşeyle ilgili birçok satış rakamı getirecekti - 501 Cavalli'nin tasarladığı model, 1926'da 45.000'den fazla birimde inşa edildi. Sonuç, o zamana kadar her FIAT satış rekorunu geçen hafif bir araç olan 509'du: 1929'da 90.000'den fazla birim sattı.

1932 Tipo 508 Ballila olan en kayda değer olanlardan bazıları, daha sonra piyasaya sürülmeden önce popülaritelerini yakalayan veya hatta ondan daha fazla olan yeni modeller. 995cc 25hp ve 36 hp motorlarda çalışan otomobil, yabancı üreticiler tarafından benimsendi. Ballila'nın lisanslı yeniden yapılanmış versiyonları Almanya, Çekoslovakya ve Fransa'da başarıyla satıldı.

İkinci Dünya Savaşı'nın başlamasından birkaç yıl önce, FIAT uzun ömürlü 1500 ve Tipo 500 modellerini piyasaya sürdü, ikincisi 1948 yılına kadar neredeyse değişmeden kaldı. Savaş geldiğinde Fiat, en çok satan modelleri sayesinde çok daha fazla popüler oldu Zaman, neredeyse Millecento olarak bilinen 500 ve 1100. Savaş sonrası yıllarda önemli bir gelişme olmamasına rağmen, İtalyan şirketi, 600 modelin 1 milyon biriminin inanılmaz eşiğine ulaştı - Topolino yedek satıldı.

Yine de, Fiat artık büyümeyi bitirmişti. 1957 yılında piyasaya sürülen ikiz silindirli Nuova 500 modeli, 3 milyondan fazla birime inşa edildi. FIAT, son derece popüler modeller geliştirme geleneğinde, 500'ün yanında, en çok bilinenlerden biri haline gelecek olan, 1966'da 124'ü piyasaya sürdü. Fiat spor otomobilleri, özellikle Dino V6'nın beğenisine sahipti. 1987 cc Ferrari çift üstten eksantrik mili motoru ile donatılmıştır.

Ferrari’nin konuşmasından sonra, 1969’da kesin olarak Fiat tarafından emildi. Aynı yıl, Lancia satın alındı. Geniş bir gruba dönüşen FIAT, 1971'de Abrth'i de seçti. Fiat, yeni bir sedan ve şehir arabası yelpazesi geliştiriyor ve 500'ün ve Punto modellerinin

Devamı  

15 / 4606
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır