650TL ÜSTÜ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO BİZDEN

Araç Bilgileri İle ara

KIA yedek parçaları

Kia, bir otomobil üreticisinin adı için şaşırtıcı derecede eğlenceli görünüyor ve markanın etiket satırının okuduğu gibi, gerçekten hepsi şaşırtma gücüyle ilgili. Aslında, Koreli otomobil üreticisi bunu 1944'teki başlangıcından itibaren çelik boru ve bisiklet parçaları üreticisi olarak başladığında yaptı. Altı yıl sonra, Kia Kore'nin ilk bisikletini ortaya çıkaracaktı.

İlk adım atıldıktan sonra Kia, scooter gibi hafif ulaşım araçları geliştirme sürecinden geçti ve otomobil üretmeye başlamak için gerekli kaynaklara ve deneyime ulaşma noktasına gelince hızlı bir şekilde motosiklet binasına geçti. Bütün dönüşüm süreci Kia'yı tamamlamak için yaklaşık iki buçuk yılını aldı.

Daha büyük, daha zengin ve kendi otomobil markalarına sahip olma heyecanıyla ilerleyen Kia, montaj hatlarına uyum sağlamak için bir tesise önemli miktarda para aktı. 1973'te Sohari'deki yeni tesis tamamlandı ve Kore'nin türünün ilk örneği oldu. Tamamen entegre olan ve en yeni kesme, cıvatalama ve kaynak makineleriyle donatılan tesis, Kore'nin ilk içten yanmalı benzinli motorunun geliştireceği rahim oldu. İlk Kia yapımı otomobil bir yıl sonra, Brisa adında orta boy bir binek otomobilini tanıttı.

Kia'nın sondajı ve modern teknolojisi, Peugeot'nun 604 ve Fiat'ın 132 gibi modellerinden bazılarının üretimini yapmak için ortaklaştığı farklı yabancı üreticilerin (örneğin Peugeot ve Fiat) dikkatini çekti.

80'lere gelindiğinde, Kia hala rakipsiz olan ana rakibi Hyundai'nin büyüklüğüne genişlemiş. 1 Koreli üretici. Kia'nın yeni modellerinden bazıları, yurtdışında Ford Festiva olarak satılan Pride gibi yurtdışında yeniden inşa edildi ve pazarlandı. Sadece birkaç yıl sonra, Ford, 5 kapılı hatchback versiyonunda mevcut olan bir subcompact araba ve 1.3 veya 1.5 litrelik bir motorla çalışan 4-saatlik bir sedan olan Avella'ya ilgi gösterecekti. Avella, Kuzey Amerika pazarında Ford Aspire olarak yeniden inşa edildi.

Koreli üretici henüz ABD kıyılarına kendi başına ulaşmamıştı, ancak sadece birkaç hamle uzaktaydı. 1992 yılında, marka ABD'ye dahil edildi ve 1994'te ilk araçlarını satan küçük bir dört bayilik ağı üzerinden çalışmaya başladı. O zamandan beri Kia, kuzey Dakota dışındaki her ülkeye ulaşarak, sistematik olarak genişledi.

Kia otomobillerinin ana satış noktası, 1995 yılında Sportage adındaki ilk spor hizmet aracı olan Kia'nın diğer pazar segmentlerine genişlemesiyle desteklenebilen satın alınabilirliği idi. Bu noktadan sonra Kia, daha sonra finansal zorlukların başarısız yönetimi nedeniyle harcayacağı şirketin Hyundai'ye çok benzeyen bir kaderi yaşadı.

Sorun, 90'ların sonunda, şirketin durgun hale geldiği ve böylece yeni modeller sunamadığı zaman başladı. O zaman Hyundai devreye girdi. Büyük Koreli otomobil üreticisi birleşme sayesinde rekabetten kurtuldu. Her iki şirket de araçlarındaki güvenilirlik şikayetleri nedeniyle satışlarda sorun yaşadı.

Bir miktar mülayim stil, tam olarak alıcıların arabada aradığı şey değildi, bu yüzden her ikisi de pahalı yeniden yapılanma aşamalarından geçmek zorunda kaldı. Kia, 2001 yılına kadar kendini gençleştirmiş, sahibinin örneğini takiben kalite ve uzun garanti tekliflerine önem vererek yeni bir araç serisi üzerinde çalışmaya başlamış. O zamandan beri Kia, özellikle Cee'd, Sorento ve Rio modelleri aracılığıyla Avrupa pazarının kesimlerini sürekli olarak ele geçiriyor. Daha yeni ve daha cesur tasarımların geliştirilmesi de Kia&

Devamı  

15 / 144
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır