650TL ÜSTÜ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO BİZDEN

Araç Bilgileri İle ara

CHEVROLET yedek parçaları

Chevrolet, gen destekli bir steroid pompalı feline oto eşdeğeridir. İsviçre doğumlu yarış pilotu Louis Chevrolet ve buick direktörü ve eski GM başkanı William Durant tarafından 1910'da başlayan bir ortak girişim olarak geliştirildi. Durant'ın GM'den ayrılmasından kısa bir süre sonra, otomobil markası olarak sahibi olduğu aracının üreticisi Chevrolet ile ortak oldu. daha önce Buick yarış ekibinde, kaybettiği popülerliği yeniden kazanmak için çalışıyordu.

Chevy'nin merkezi Detroit'te kurulmuştu ve yeni kurulan marka vaftiz edildi ve 1913'te ünlü “papyon” logosunu aldı. Logo tasarımının nasıl gerçekleştiğine dair birkaç hipotez vardı, ikisi de oybirliği ile kabul edildi. Teorilerden biri, Durant'ın bir Fransız otelindeki bir afişin görmesinden sonra tasarlanan logoya işaret ederken, “papyon” un aslında İsviçre bayrağı haçının stilize bir temsili olduğunu iddia ediyor.

Nasıl ortaya çıktığı önemli değil, altın Chevy logosu devam etti. Aslında, marka, Durant'ın 1916'da GM mülkünü tekrar kazanmasına izin verecek kadar hızlı bir şekilde büyüdü. Yeterince zenginleştikten sonra, Durant, GM'nin hisselerinin yüzde 54,5'ini çökerterek kendini oto imparatorluğun başına getirdi.

Devralınmasından kısa bir süre sonra, Chevrolet GM’ye emildi ve ayrı bir bölüm oldu. Birleşmeden sonra daha da güçlenerek, yeni kurulan işletme, 1918'de üretime başlamak için hızlı bir şekilde başladı ve 1918'de D modelini piyasaya sürdü. Araçlar. Motor, yüksek dayanıklılığından dolayı ün kazandı ve “dökme demir harikası” lakabını kazandı.

Yalnızca birkaç yıl sonra, Chevy SUV'u arkaik biçiminde açıkladı: Suburban Carryall. Engebeli arazi sürüş yetenekleri, 8 kişilik ve 1 seating ton ağırlığındaki sportif özellikleri, Chevy'nin gelecekteki SUV dizilişinin başlangıcını işaret ediyordu.

Amerikalı üretici, 1950'de Powerglide transmisyonunu tanıtarak başarılı araçlarını devam ettirerek, araçlarını otomatik vites değiştirme ile donatan ilk düşük fiyatlı rakip oldu. Tam otomatik şanzımanın tanıtılmasından kısa bir süre sonra, efsanevi Corvette doğdu.

Vette, o kadar iyi bir resepsiyona sahipti ki, markanın tarihindeki en uzun süre çalışan Chevy modeli olarak kaldı ve aynı zamanda seri üretime giren ilk Amerikan spor otomobili oldu. Vette, o zamanlar plastik gibi, otomobilin gövdesi için hafif yapı malzemelerinin kullanılmasını da ön plana çıkardı.

Vette'nin serbest bırakılmasıyla kazanılan alkışın ardından Chevy, gösterişli Impala ve kısa ömürlü hava soğutmalı Corvair gibi birçok başka modeli piyasaya sürdü. 60'lı yıllarda Chevy, ABD'de satılan her 10 araçtan 3'ü otomobil ile satış zirvesine ulaştı. Bununla birlikte, böyle bir performans elde edilmeden önce Chevy, '55 kamyon serisini donatmak için kullanılan yeni bir küçük blok V8 motoru tasarladı.

Bu özel motor, bugüne kadar hafif, dayanıklı alüminyum konstrüksiyondan ECU yönetimli kontrol ve daha iyi dozaj ve daha fazla güç için modern yakıt enjeksiyonuna kadar olan süreçte birçok modifikasyondan geçti.

Her ne kadar Chevy, kontrolsüz marka genişletmesi nedeniyle son birkaç yılda daha düşük satışlar yapmış olsa da, “papyon” kabartmalı otomobillerden bazıları, kült klasikleri ya da vintage koleksiyonlar haline geldi;

Devamı  

15 / 222
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır