650TL ÜSTÜ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO BİZDEN

Araç Bilgileri İle ara

VOLKSWAGEN yedek parçaları

Volkswagen, 28 Mayıs 1937'de “Geselschaft zur Vorbereitung des Deutschen Volkswagen mbH” şirketinin kurulduğu tarihte başlar. Bir yıl sonra, “Volkswagenwerk GmbH” olarak yeniden adlandırıldı. Merkezi, özellikle Hitler'in Ferdinand Porsche tarafından tasarlanan Hitler'in hayal arabasını kitlesel üretecek olan Volkswagen fabrikasında çalışanlar için oluşturduğu bir şehir olan Wolfsburg'da kuruldu.

Ancak Hitler'in planları gerçekleşmeyecekti çünkü 2. Dünya Savaşı başladı ve tesis üretimi silahlanmaya geçirdi ve VW logosu altındaki araçlar Üçüncü Reich ordusuna geçti. Savaştan sonra, Wolfsburg'daki tesis Müttefiklerin kontrolü altındaydı, İngilizler spesifikti ve Binbaşı Ivan Hirst'un gözetimi altında Volkswagen, Tip 1'in veya Beetle'nin dünya çapında bilindiği gibi seri üretimine başladı. .

Yurtdışındaki ilk satışlar felaketti ancak akıllı reklamcılık sayesinde Beetle genç kalabalığın popülaritesini artırdı ve 1945'ten 1955'e kadar olan rakam 1 milyona ulaştı. Bu arada, 40'ların sonunda, Volkswagen ayrıca “VW Bully” olarak bilinen bir insan taşıyıcısı olan Tip 2'yi de tanıttı.

60'lı ve 70'li yıllarda bile Beetle, eski olmasına rağmen satışların tepesinde kalmayı başarıyor. Güvenilirlik, kolay bakım ve düşük yakıt tüketimi, otomobilin tüketici tarafından favori kalmasına neden oldu. 17 Şubat 1972'de Volkswagen, satılan 15 milyondan fazla Beetle satışını kutladı, böylece Ford Model T'yi, bugün hala elinde tuttuğu en popüler araba olarak aştı.

Beetle ile elde ettiği başarıya rağmen, 70'li yılların başında Volkswagen AG, yaşlanan Beetle'nin yerine yeni modellere cüret ediyordu. Yardım, WV'nin altmışlı yıllarda satın aldığı Audi / Auto Union'dan geldi. Yanlarında önden çekişli araçlar ve su soğutmalı motorlar için bilgi getirdiler.

1974 yılında, ilk Golf fabrikanın kapısından atılır ve anında vurulur. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da Tavşan olarak pazarlanan Volkswagen'i tekrar haritaya koymaktan sorumluydu. Aynı yıl, daha sportif bir model olan Scirocco, Volkswagen hattında ilerliyor. Küçük otomobil pazarı için, Alman otomobil üreticisi 1976'da Batı Avrupa’da oldukça popüler olan Polo’ya ulaştı.

Gelecek on yılda Volkswagen, ürünlerini eski modellerin yeni nesilleriyle geliştirmeye ve İspanyol üretici Seat ve Çek merkezli Skoda Auto'yu devralarak etkilerini artırmaya çalıştı.

90'lı yıllarda piyasaya sürüldüğü gibi VW'nin sahip olduğu Audi, daha iddialı bir pazar için tasarlanan ürünlerle BMW ve Mercedes-Benz için doğrudan bir rakip haline geldi. Bu, Volkswagen'in şimdi doldurmaya çalıştığı genel piyasada bir boşluk bıraktı. Üçüncü nesil araçlar şimdi daha iyi kalite ve standartlarla geldi. Yavaş yavaş, birinci sınıf bir arazi aracı olan Touareg gibi yeni lüks modeller piyasaya sürüldü.

Son on yılda, Volkswagen, CO2 emisyonları ve yakıt tasarruflu teknolojiler söz konusu olduğunda rekorlar kırmaya çalışmakla meşguldü. Bu, benzinli ve dizel yakıtla çalışan normal motorları için geçerlidir, fakat aynı zamanda hibridler de geliştirmektedirler.

Devamı  

15 / 1518
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır