650 TL üstü siparişlerde kargo bizden

Araç Bilgileri İle ara

JAGUAR yedek parçaları

Jaguarlar, Güney Amerika yağmur ormanlarında dolaşan zor, etçil yaratıklar. Bir leopar veya çitadan daha büyük lekelere sahip olan siyah benekli kürkleriyle kolayca tanınabilirler. Bu tür bilgiler National Geographic gösterisinde en iyi şekilde karşılanır, ancak biz onlar için çalışmıyoruz. Hayvanları seviyoruz ama arabaları örtüyoruz ve bu tamamen tekerlekli Jaguar ile ilgili.

Eskiden olduğu kadar nadir görülmeyen bir manzara olan Jaguarlar, 1922'de farklı bir şirket adı ve profili altında göründü. William Lyons ve William Walmsley'in Swallow Sidecar şirketi olarak kurulan şirket, daha sonra 1932'de ilk Jaguar otomobilinin piyasaya sürülmesine yol açacak olan otobüs binasına binmek üzere yan yol üretimini düşürdü. İkinci Dünya Savaşı nazi birliklerinin etiketlerine benzerliklerinden dolayı yazı düştüğü zaman, şirketin yan otomobil yapımının köklerini hatırlatan SS harflerini taşıyordu. Jaguar yeni isim olarak seçildi.

Jaguar öncesi dönemde, şirket, eleştirdikleri kadar beğeni toplayan çok güzel biçimli otomobiller tasarlayan birçok model üretti. Aslında, bazı sesler Jaguar'ın saf performans ve güvenilirlikten ziyade çekicilik ve stil konusunda ısrar etti. Merkezi olan Coventry, Büyük Britanya'da bugüne kadar ana Jaguar fabrikası, tüm otomobil üretim aşamalarından ziyade üstyapı tasarımı ve montajıyla ilgilendi. Motorlar ve şasiler Standard Motor Company tarafından sağlandı, ilk olarak daha sonra iki yarış tutkunu ve tutkulu motor geliştiricileri William Heynes ve Harry Weslake tarafından Jaguar tasarımlarına uyacak şekilde modifiye edildi.

1932 SS1 ve sportif SS90 gibi 30'lar boyunca bir dizi lüks salon vagonu inşa ettikten sonra Jaguar, o zaman en hızlı üretim yapan XK120'nin piyasaya sürülmesiyle otomotiv endüstrisini hayrete düşürdü. Yaklaşık 180 beygir gücünde motor üretebilen 3.4 litrelik bir motora sahip olan XK, 125 mil / saat hıza ulaşmış ve 5 saniyeden az bir sürede 0'dan 60'a kadar hızlanabiliyordu. İnce performansı, satın alınabilirliği ve sportif ince oval şekilli ızgarası, aracı bir simgeye dönüştürdü. Jaguar nihayet gülümsedi ve mükemmel bir rekabet delici diş ortaya koydu.

Diğer ülkelerde de ilgi uyandıran XK 120, 10.000'den fazla üniteye inşa edilmiş ve Jaguar'ın ilk ihracat modeli haline gelen büyük bir popülariteye sahiptir. 120’lik yükseltmeler XK 140 ve 150’yi takip etti.

50'li yıllar boyunca Jaguar, büyük salon vagonlarının yapımına önem verdi. Mk VII tamamen yeni bir kadrodan ilkidir. Alkışlanan XK motorları tarafından güçlendirilmiş olmasına rağmen, yeni araçlar o kadar başarılı değildi. Ancak, Mk ii, daha küçük ve farklı tarzdaki bir salonun, aksi takdirde Jaguar'ın yaklaşık 123.000 ünitede üretilen ikinci en çok satan aracı haline geldiğini kanıtladı.

60'ların geldiği zaman, Jaguar zaten vahşi E-tipinin lansmanıyla daha da güçlenen güçlü bir üne sahipti. Resmen Mart 1961'de Cenevre Otomobil Fuarı'nda ilan edildi, E-tipi nihai göz şekerleme ve rekor kırıcıydı. Güzel bir tarza sahip ve inanılmaz derecede hızlı olan otomobil inanılmaz 150 mil hıza ulaşabiliyordu. C ve D tipi mirasın varisi, yeni model dünyanın gördüğü hiçbir şeye benzemiyordu.

E-tipi öncekilerden daha gelişmiş, bir üst kam motoru, dört tekerlekten çekişli disk freni ve bağımsız arka süspansiyonu, onu bir şampiyon arabaya dönüştüren öze

Devamı  

7 / 7
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır