650TL ÜSTÜ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO BİZDEN

Araç Bilgileri İle ara

ISUZU yedek parçaları

Isuzu 90 yıldan beri var olan bir Japon araç üreticisi. Isuzu'nun kuruluşu, şirket büyümesi ve genişleme için elverişli koşullar nedeniyle otomotiv endüstrisine giren Hyundai ve Kia gibi diğer Japon otomobil ve kamyon üreticilerine çok benziyor. Isuzu'dan önce, işini 1910 kadar erken sürdürmeyi planlayan Tokio Ishikawajima Gemi İnşa ve Mühendislik Şirketi vardı.

Tokio Gas ve Electric Industrial Company ile ortaklığın ardından Ishikawajima, ilk kamyonunu 1918'de piyasaya sürdü. Şirket, kamyon yapım işinde ilk adımlarını attıktan kısa bir süre sonra, İngiltere merkezli Wolseley otomobilleri üretimi için lisans aldı. yabancı firmalarla uzun süredir devam eden işbirlikleri olur.

Şirket ilk otomobilini 1922'de inşa etti. Aracın oldukça erken gelişmesine rağmen, henüz kusursuz olmaktan uzaktı. Teknoloji ve sürekli ürün geliştirmelerinde 13 yıllık bir adım attıktan sonra, şirket otobüs yapma görevini üstlenir. 1935 prototipi Japonya'da türünün ilk örneği, hava frenleri ve yerden monte edilmiş bir motorla donatıldı.

İki yıl ve birkaç birleşme ve dökülme daha sonra, Tokyo Jidosha Kogyo Şirketi kuruldu ve Isuzu'nun Dizel motorlarının geliştirilmesine önem vererek gelecekteki faaliyetlerinin başlangıç ​​noktasını belirledi. 40'lı yılların sonunda, şirket orta ve ağır kamyon pazarına doğru genişledi; “uyum ve kutlamalar yapan elli çan” anlamına gelen Isuzu nehrinin adını benimsemiştir.

“Uyum ve kutlama” söz konusu olduğunda, Isuzu ekipmanı 1955'ten bu yana Japonya'nın Antarktika Gözlem Üssü'nde aşırı soğukta çalışıyor. Dört yıl sonra, şirket dünyanın ilk iki ton hafif yük ileri kontrol kamyonunu teslim ederek, N serisinin dış görünümü. Büyüme, yatırımcıları, aralarında Buick Opel ve Kuzey - Amerika pazarlarına ulaşan ilk Isuzu araçları olan Chevrolet Luv gibi ortak modeller ürettiği General Motors'u da çekti.

Isuzu'ya olan ilginin daha da artması, GM'i Japon otomobil üreticisi ile ortaklığın güçlendirilmesine ve ABD topraklarına geçişin kilidinin açılmasına zorladı. American Isuzu Motors Inc., 1983 yılında kuruldu ve şirkete çok arzulanan dünya fethinde yardım etti. 80'li yıllar boyunca Isuzu, anavatanında büyük beğeni topladı ve Japon Uluslararası Ticaret ve Sanayi Bakanlığı tarafından 20'den fazla İyi Tasarım ödülü kazandı. Ayrıca kamyon üretimi, Daimler-Benz gibi üreticilerin önüne geçerek dünyanın en büyük kamyon üreticisi rütbesi Isuzu'yu kazanan 3 milyon ünite eşiğine ulaştı.

90'lı yıllar, Alcan Winter Rally’de arka arkaya üç kez kazanan Trooper ve Rodeo’nun lansmanı ile yeni başarılar ortaya çıktı. Axiom gibi yeni araçların tanıtımı ve ortaklaşa geliştirilen Duramax enjeksiyon gibi daha iyi teknoloji, Isuzu'nun ABD pazarındaki ayrıcalıklı konumunu korumasına destek veriyor. Halen GM grubunun bir parçası olan Isuzu, hala orta büyüklükte ticari kamyon ve kamyonet tedarikçileri arasındadır. ABD'nin geniş bayisi ve pazar payının yanı sıra Isuzu, hafif fiyat etiketleriyle bilinir ve satın alınabilirliği araçların ana özellikleri arasındadır.

Devamı  

9 / 9
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır