650 TL üstü siparişlerde kargo bizden

Araç Bilgileri İle ara

HONDA yedek parçaları

Honda'nın ortaya çıktığı şartlar en azından mangayı hak ediyor. İkinci dünya savaşı tarafından parçalanan ülke henüz tam bir iyileşme elde etmekten uzaktı. İmha edilmiş olanı yeniden inşa etmek için kalan tüm kaynaklara odaklanan Japonya, yaratılan tüm boşlukları bir kerede zor dolduruyordu. Japon otomotiv endüstrisi şaşkına döndü, birçok fabrika askeri araç ve uçaklardaki talepleri karşılamak için dönüştürmek zorunda kaldı.

Savaşın yarattığı açık noktalar hızlı bir şekilde işgal edilmek zorundaydı ve Honda daha sonra dünyanın 5. büyük otomobil üreticisi olarak büyümesine tanık olacak zeminlere yetecek kadar hızlıydı. Soichiro Honda şirketi 1948'de kurdu. Savaş sırasında birçok araba ya da bisiklet fabrikası tahrip edildiğinde zamanlama mükemmeldi.

Ucuz ve vazgeçilmez bir araç geliştirmeye odaklanan Honda, bir motoru motora bağladı ve çok etkili bir hareket kabiliyeti sağladı. Ucuz ve çok yönlü, Honda'nın inanılmaz genişlemesinin temel taşını oluşturuyor. On yıl sonra, Honda Amerikan topraklarına ulaşacak ve Amerikan Honda Co'yu kuracaktı. Dünya hakimiyeti doğal olarak takip edecek, akıllı iştiraki yerleri ve bayilik anlaşmalarıyla kolaylaştı.

Tazı bağlı şirket lideri Soichiro, Honda'nın otomobil üretimi kalitesinde yeni bir standart belirlemeye büyük ve kararlı olacağını hissedebiliyordu. Bu, neredeyse Napoliten pazar devirleri ile birleştiğinde, Honda'nın rekabetle azalmadan gelişmesine olanak sağlayan güçlü bir anlaşma olduğunu kanıtladı.

Marka kullanışlılık ve yenilikçi mühendislikle eşanlamlı hale geldi. Şirketin motosiklet bölümü, Honda'yı motosiklet üreticisinin podyumuna iten muazzam bir satış artışı kaydetti. 1970'lerde, Honda dünyanın en büyük motosiklet üreticisi oldu.

Bununla birlikte, 60'lı yıllarda başlayan araba üretimi, 2 tekerlekten çekişli sürücüler kadar dikkat çekiyordu. Motor sporları yarışmalarına girmesine rağmen, Honda arabaları ortalama bir Amerikan sürücüsünü etkilemedi. Japon pazarı için tasarlanan küçük boyutlu otomobillerin, Amerikalılar tarafından tercih edilen büyük araçlara karşı hiçbir şey yapmalarına çok az yakınlığı vardı.

Pazar-fetih isteklerinin yönlendirdiği bir çaba ile Honda, daha önce piyasaya sürülenlerden daha büyük bir model olan Amerikan merkezli vatandaşı başlattı. ABD yapımı otomobillere kıyasla hala küçük olmasına rağmen, Civic, Amerikan alıcıyı çeken ilk kişi oldu. 70'lerin enerji krizi ve sonraki emisyon yasaları, Honda için ikinci bir kapı sırası açtı. Tabakalı motordaki varyasyon olan CVCC gibi daha sonraki Civic modelleri sayesinde, Japon otomobil üreticisi, kirliliğini azaltmanın yanı sıra otomobil fiyat etiketlerini artıran otomobillerini katalitik konvertörlerle donatmak zorunda kalmadan emisyon yönetmeliklerine uymayı başardı.

70'lerin ortalarında Honda, yakıt ekonomisi ve kolay sürüşü nedeniyle hızlıca Bay Popüler olan Accord'a Amerikan dostu bir araç daha bırakacaktı. 1982'ye gelindiğinde, Honda daha önce hiçbir Japon otomobil üreticisinin sahip olmadığı yüksekliğe ulaşmıştı: Amerikan topraklarında bir tesis açmak. Orada ilk montaj hattı Maysville, Ohio'da inşa edildi. Diğer üç tesis daha sonra Lincoln, Alabama ve biri Timmonsville, Güney Carolina'da inşa edildi. En son Honda fabrikası 2006 yılında Tallapoosa, Georgia'da açıldı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde bir ma

Devamı  

15 / 184
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır