650TL ÜSTÜ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO BİZDEN

Araç Bilgileri İle ara

CITROEN yedek parçaları

Punk, 19. yüzyılda hala ortaya çıkmaktan uzak olsa da, Andre Citroen muhtemelen onu sevecekti. Ünlü avant-garde Fransız otomobil atölyelerinin kurucusu, punk dalgasının çok daha sonra ortaya attığı tutumu paylaştı: Devrimciydi. ABD merkezli serseri grubu Antiflag, disklerinden birinin piyasaya sürülmesiyle 'Yeni Bir Ordu Türü' oluştururken, Citroen de otomotiv endüstrisi içinde yaptı.

1878'de doğdu, Andre Citroen, varlıklı bir elmas Hollandalı tüccarın oğluydu. Lise yıllarını tamamladıktan sonra, genç Andre, Jules Verne'nin yazılarını keşfettiğinde ilk 10 yaşında hissettiği bir tutku olan teknoloji ile büyülenmişti. 20 yaşındayken, Paris'teki Politeknik okuluna girdi ve mühendis olma fikrini tamamen benimsedi.

Çalışma yılları ödedi ve araba şirketi 'Mors' ile bir süre çalıştıktan sonra kendi şirketini kurmaya devam etti. 'Andre Citroen & Cie' 1905 yılında kuruldu. Andre o zamanlar sadece 27 yaşındaydı.

1913'te şirket, adını 'Societe des Engrenages Citroen' (Citroen Cog Fabrikası) olarak değiştirdi. Aynı yıl vizyon sahibi mühendis, daha önce elde ettiği bir patenti temel alan karbüratör geliştirmeye odaklanan başka bir şirket kurdu. Henry Hord'un çalışma yöntemlerinden etkilenerek, ABD'deki montaj hatlarını ziyaret etti ve böyle bir çalışma yerini organize ederken atılan mantıksal adımları dikkatlice analiz etti.

Süreci gören ve kendi otomobillerini yapma arzusuyla beslenen Citroen, ilk otomobilini 1919'da I. Dünya Savaşı'nın sona ermesinden kısa bir süre sonra teslim edecek. Diğer otomobil üreticilerine benzer bir kaderi paylaşan Citroen, montaj hatlarını gizlemek zorunda kaldı. Savaş sırasında silah ve mühimmat ihtiyacını ortadan kaldırmak için. Bu dönemde savaş bittikten sonra yapacağı şeyleri düşünmeye başladı.

Fabrikası tarafından üretilen ilk otomobil, basit bir şekilde, aracı 654 mph (65 km / s) hıza çıkarabilen 4 silindirli 1326 cc motorla çalışan bir araç olan Tip A olarak adlandırıldı. Model A'nın en büyük avantajı şasi ve motor hariç her şeyin özel olarak yapıldığı veya doğrudan fabrikadan gövde tipleri ve yedek lastikler de dahil olmak üzere geniş bir seçenek yelpazesinden seçilebildiği için çok yönlülüğü idi.

A modeliyle ilgili bir diğer harika şey de uygun fiyatıydı. Yan yana duran bu iki özellik, aracın genel olarak olumlu karşılanmasına neden oldu. Piyasaya sürülmesinden yalnızca 6 ay sonra, A Tipi 2500 birim sattı. 1920’ye gelindiğinde, Citroen zaten 10 kat daha fazla otomobil üretmişti.

1920, çoğu Citroen markının markası olacak bir dizi teknolojik gelişmeyi beraberinde getirdi. Yol yapım araçları ve askeri teçhizat alanına ilgi duyan Citroen, “Autochenilles” olarak adlandırdığı yarı rayları denedi.

1921’de Citroen, Paris’li yaşam tarzının bir unsuru olmak için yeterince popülerlik kazanmıştı. İlk Citroen Taksileri, daha yeni bir araba modeli olan C tipi, daha önce daha küçük fakat daha az güçlü bir araç olan C tipi olan A tipi piyasaya sürüldükten sonra ortaya çıkar. Çok beğeni toplayan Trefle '(Clover Leaf).

1925’teki B12 ve 1927’deki B14 gibi yıllar sonra daha gelişmiş modeller piyasaya sürülecekti. 30'ların başlamasından hemen önce Citroen, Fransız inşaatçılar için önemli bir başarı olan C4 ve C6'yı tanıtacaktı. hem ilk 6 silindirli arabası, hem de ilk 62 mil / saat'e ulaştı.
O zamanki rakiplerinden farklı o

Devamı  

15 / 1661
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır