650 TL üstü siparişlerde kargo bizden

Araç Bilgileri İle ara

HYUNDAI yedek parçaları

Hyundai, 1960'larda kurulan ve kendi kendine yetişen bir Güney Koreli otomobil markasıdır. Halen Hyundai Kia Otomotiv Grubunun bir parçası olan motor şirketi, geçtiğimiz birkaç on yılda istikrarlı bir büyüme kaydetti ve Avrupa ve Amerika pazarlarına başarıyla girdi. Şirketin işlettiği montaj hatları, büyüklüğüne göre inşa edildi, Ulsan'daki üretim tesisi yılda 1,6 milyon adet üretebildi.

Fakir bir çiftçi ailesinde doğan Chung Ju Yung tarafından kurulan Hyundai Motor Company, ilk Koreli otomobil üreticisi oldu. Bir araba şirketini kurmanın gerekçesi, Kore’deki savaş sonrası yıllar, bir tanesinin otomobil ithalatının bir Koreli otomobil markasına sahip olmaktan daha iyi olduğunu belirten bir dizi garip politika ortaya koyduğundan daha hoş olamazdı.

Yung, çok kârlı inşaat işinden yatırım için yeterince sermaye toplayan boşluğu doldurmak için hızlıydı, 1947'de başladı. Doğumundan bir yıl sonra, Hyundai Motor Şirketi, 1968'de Ford ile bir teknoloji-paylaşım anlaşması imzaladı. Ford'un kaynaklarına erişim, ilk Hyundai arabası geliştirildi: Cortina. Bu modeli, Hyundai'nin ilk tamamen Koreli tasarım ve yapım modeli olan Midilli'nin piyasaya sürülmesiyle çabucak takip edildi. Ancak, Mitsubishi'den arabayı geliştirmek için Japon teknolojisini kullanan şirket, tamamen Koreli değildi.

O zamanki Japon inşaatçılar, çoğu ABD, Güney Amerika başta olmak üzere dünya çapında ihraç edilen çok çeşitli modeller geliştirmişti. Midilli modeli, 1975'te yurt dışına gönderilen ilk Hyundai idi.

Ancak, Hyundai 1986’da Excel’in piyasaya sürülmesiyle ABD sınırlarını geçecekti. Alt-kompakt otomobil, popülerliğinin büyük bir kısmını oluşturan oldukça küçük fiyat etiketi ile anında çarptı. Excel, ilk yedi ayda 100,00'den fazla birimde sattığı bir hit oldu.

Bu, Hyundai'nin 1988'de kendi teknolojisine başvurmadan önce ürettiği son otomobildi. Sonata, ilk doğduğunda, yeni bir dönemin başlangıcını işaretleyen bir orta ele geçirilmiş otomobildi. Şirketin güçlü bir marka imajı oluşturmak için attığı adımlara rağmen, Hyundai'nin daha önce topladığı itibar, düşük kalite ve güvenilirlik şikayetleri nedeniyle kaybedildi.

90'lı yıllar gelir gelmez, Hyundai Amerikan topraklarında hava çekmemişti ve son bir soluk için mücadele etti. Geri çekilmek yerine, şirket yeni tasarım ve teknolojiye büyük yatırımlar yaptı. Yeni binyılın geldiği zaman, şirket çoktan bir kalitede otomobil üreticisi olarak yeniden görevlendirilmişti.

Satışlar bir kez daha arttı ve onlarla birlikte alıcının Hyundai'ye olan güveni de arttı. Tüketici davranışındaki ani kayma, yalnızca ABD'de satılan araçlara 10 yıl garanti verilmesiyle aracın güvenilirliği ile ilgili tüm endişeleri ortadan kaldırarak mümkün olmuştur. Birkaç şirket bunu başarabildiğinden, Hyundai hızla dünyanın en iyi 10 otomobil üreticisinde yer aldı.

Hyundai şu anda 193 ülkede faaliyet gösteriyor ve yaklaşık 5.000 showroom ve bayilik aracılığıyla araç satıyor. Satışlar aynı zamanda dünyanın ilk 100 değerli markasına giren marka imaj büyümesine yardımcı oldu. Son geçmişi, teknoloji ve geniş kapsamlı reklam kampanyalarına yapılan yatırımlarla yakından bağlantılı. Gerçekten de, iletişim, Hyundai'nin en iyi kendi logosu ile tanımlanan doğal unsurlarından biri: stilize H aslında iki adamın (marka alıcı) el sıkışan bir temsilidir.

Devamı  

15 / 646
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır