SENELİK SAYIM DOLAYISI İLE SEVKİYATLARIMIZ 1 TEMMUZ'DA BAŞLAYACAKTIR

Araç Bilgileri İle ara

SEAT yedek parçaları

Sociedad Espagnola de Automoviles de Turismo veya Kısaca Seat İspanya'dan çıkan en büyük otomobil üreticisidir. Şirket, 1950 yılında Instituto Nacional de Industria ve Fiat yardımı ile başladı. Bu yüzden ilk başta, Seat basitçe yeniden düzenlendi ve hafifçe değiştirilmiş Fiat'lardı. İsimleri bile tuttu. Örneğin, Seat Panda, Fiat Panda'ya dayanıyordu ve böylece Fiat 600'deki Seat 600 idi.

Ancak ilk model Seat, 1953'te üretime başlayan Seat 1400'dü. Kısa süre sonra, 1965'te Kolombiya'ya Koltuk üretmeye ve ihraç etmeye başladılar. .

Ancak İspanyol üretici büyürken, daha büyük ve daha eski bir otomobil üreticisinin uzmanlığına ve fonlarına ihtiyaç duyuyordu. Özellikle Fiat 1981'deki anlaşmadan çekildiğinden beri. Bu kez Seat, bir ortak için Almanya'ya dönecek ve 1982'de anlaşmayı imzaladığı Volkswagen'de bulacaktır.

Aynı yıl, Seat Ronda adında ilk “Fiatsız” araba ortaya çıktı. Temel olarak, konuyu mahkemeye çıkarmakta hızlı olan İtalyanlarla iyi geçinemeyen bir gerçek olan yeniden yapılandırılmış bir Fiat Ritmo idi. Anlaşmazlığı çözmek için, o sırada Seat başkanı, Juan Miguel Antonanzas bir basın toplantısında bir Fiat Ritmo ve bir Seat Ronda'yı yan yana gösterdi ve Seat “donörden farklı olan tüm parçaları parlak sarı renkle boyandı” dedi. araba”.

1984'te ilk Ibiza modeli, Volkswagen Polo'ya dayanarak Zona Franca'daki fabrikadan çıktı. Volkswagen ile ortaklık çok yakında daha da güçlenecek ve 1986'da Alman otomobil üreticisi Haziran ayında Seat hisselerinin% 51'ini satın alacak ve o yıl sonunda% 75'e kadar çıkacaktı.

Sadece 4 yıl sonra Volkswagen tüm yol boyunca devam edecek ve hisselerinin% 99,99'una sahip olacak. Devralınmadan sonraki ilk Seat modeli 1991'de tanıtılan Toledo'ydu. Seat, Martorell'de yeni bir tesisin açılışını kutladığından yeni Ibiza ve Cordoba 1993'te geliştirildi.

1995 10. milyon Koltuk ürettiğini görüyor. Olay, arabanın Asturias Prensi tarafından yönlendirilen montaj hattından çıkarılmasıyla kutlandı. Yeni modeller tanıtıldıkça Seat için yeni bir yüz ortaya çıkarıldı: 1996'da Elhamra, 1998'de yeni Toledo ve koltuğun çeşitli başlıklara sahip olduğu ralli hazır Ibiza WRC ve Cordoba WRC.

Yeni yüzyılın başlamasıyla birlikte, markalaşma ve pazarlamada, daha agresif ve daha yenilikçi yeni bir hat izliyor. Leon Cupra ve yeni Cordoba 2002'de tanıtıldı. Aynı yıl Volkswagen grubundaki bir yeniden yapılanma, Seat'ın Audi Marka Grubuna katıldığını görüyor.

Devamı  

15 / 510
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır