SENELİK SAYIM DOLAYISI İLE SEVKİYATLARIMIZ 1 TEMMUZ'DA BAŞLAYACAKTIR

Araç Bilgileri İle ara

DACIA yedek parçaları

Dacia, heyecan arayan sürücüler için neredeyse mükemmel bir araç olarak tanımlanabilir. Normalde başka herhangi bir otomobilde bulabileceğiniz güvenlik özelliklerinin eksikliği vintage 1300 modelini cömertçe güvensiz bir sürücüye dönüştürdü. İdealist olarak, cesaret şeytanlar eski Dacia'yı bir tur atma fırsatına sıçrayacaktı, ancak 1300 yarış meraklıları arasında hiç popüler olmadı.

Bununla birlikte, 1300, birkaç sayfalı Dacia hikayesinde yalnızca bir bölümü temsil ediyor. Dacia, diğer Rumen otomobil markası olan Aro ile aynı kaderi paylaşmayan bir Rumen otomobil üreticisidir. Şu anda Renault grubunun bir parçası olan Dacia'nın çok yakın bir geçmişi var, kökenleri ilk fabrika Arges ilçesinin Pitesti yakınlarındaki Colibasi'de kurulduğunda 1968 yılına kadar izleniyor.

İlk model yelpazesi, oldukça sağlam fakat estetik olarak itici Dacia 1300 ve 1310, 1400 ve 1410 gibi 1300'lerde hafifçe değiştirilmiş birkaç takipten oluşuyordu. takım ve uzmanlık sağlayan Renault ile yapılan bir anlaşmanın sonucu.

Aslında, ilk Dacia modelleri Renault modeli 12'ye dayanıyordu. Colibasi fabrikasının kapılarını açmış olan otomobiller uygun maliyetli ve güvenilirdi, belki de en büyük avantajı parçaların birbiri ile değiştirilebilmesiydi. Dacias Caddilacs değildi, ancak Neuro-Surgery DVD'sindeki bir Giriş'i vakumlarken ve izlerken bir tanesini oturma odasında monte edebilecek şekilde inşa edildiler.

Garip bir şekilde ortalama Rumen vatansever için bile, birçok Dacias yeniden inşa edildi ve ihraç edildi. Denem adına yapılan bu üstün modeller, aerodinamik alaycı ihtişam ile dikkatlice kaynaklanıp cıvatalanacakları ayrı bir montaj hattına sahip ayrımcı mühendisliğin sonucuydu.

Bu bilgi sızdırılır sızmaz, birçok Romen Dacias'larını almak için Macaristan'a seyahat edecek. Yenilikçiliği cesaretlendiren zorlayıcı komünist rejim yüzünden, Dacias 35 yıl boyunca aynı beden çizgisini koruyarak süreçte son derece eski hale geldi.

Ek olarak, Dacia ile Renault arasındaki bağlar koptu. Neyse ki, bu, Romen üreticisini 1996 yılında ilk tamamen Romen yapılı modelini başlatmaya çağırdı, Nova, kendinden öncekilerle karşılaştırıldığında akan suya benzeyen yeniden tasarlanmış bir gövdeyi destekledi.

1999'da Dacia ve Renault baltayı gömdü ve bir kez daha çift oldular. Birkaç gelişme oldu ve Dacia satış artışlarını kaydetmeye başladı. Olumlu eleştirilerle ahlaki olarak güçlendirilen Dacia, 2000 yılında Nova'nın yerini aldı: Süpernova. Bu model, piyasaya sürülmeden önce kullanılması gereken kötü kılık değiştirme becerilerine işaret eden Nova ile aynı görünüme sahipti.

Ancak, Süpernova'nın üretimi, Solenza'nın tanıtılmasından sadece 3 yıl sonra kesildi. Bu yepyeni model Supernova'nın neredeyse mükemmel bir kopyasıydı. Her nasılsa, bariz benzerlikler Romanya'nın sakinlerinin çoğu için farkedilmez.

Şanslı bir olayda, gerçek bir orijinal ürün 2004 yılında fabrikanın kapılarını açar: Logan. Daha yüksek yerden yükseklik, cömert bagaj ve yolcu hacmiyle övünen Logan isabetli olur. 1,5 8/16 valf turboşarjlı Dizel motor veya 1,4 / 1,6 benzinli motor tarafından tahrik edilen Logan, Dacia'nın tarihinin en yüksek satışını yaptı. Piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra, Logan MCV bir 2008 facelift'i ve bir Logan ilham verici hatchback olan korkunç donuk Sandero'nun piyasaya sürülmesiyle birlikte geli

Devamı  

15 / 1509
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır