650 TL üstü siparişlerde kargo bizden

Araç Bilgileri İle ara

JEEP yedek parçaları

Herkes Jeep'i tanıyor. Kinshasa'dan And Dağları'na ve Thimpu'dan Kamceatka'ya kadar, insanlar bunu gördüklerinde bir tanesini tanırlar. Diyelim ki, yurts'ta yaşayan Moğollar çok fazla Jeep reklamı görmüş ancak marka son altı yılda dünyaya yayılmış ve Dünya'daki 6 milyar nüfusun büyük bir yüzdesinin en az birkaç MASH olayı gördüğü için Cip araçlarının yoğun olarak gösterildiği yerler.

Jeep şu anda Chrysler Grubu'nun bir otomobil markası ve ticari markasıdır. Görünüşü, ABD ordusunun sağlam, güvenilir bir askeri araç tasarlamak için üç otomobil üreticisi ile sözleşme yaptığı zamanlarda ortaya çıktı. Otomobil üreticileri arasında American Bantam adında küçük bir Pennsylvania merkezli şirket vardı. şaşırtıcı derecede basit ve sağlam bir tasarıma sahip. Bantam BRC adı verilen araba, ordu yetkilileri tarafından büyük bir kusur olarak görülen küçük bir aksaklık haricinde şaşırtıcı derecede iyi inşa edildi: Bantam'ın motoru ordunun tork gereksinimlerini karşılayamadı.

Rakiplerin modellerinden daha iyi yapılmış olmasına rağmen araba reddedildi. ABD ordusu sözleşmesi için yarışa girmiş olan Bantam ile karşılaştırılabilir bir şirket olan Wyllis-Overland'ın, son planın planlarına ve teknik verilerine ulaşabileceğine inanılıyor. Sözleşmeyi kazandıktan sonra, Wyllis daha sonra Toledo, Ohio'daki fabrikasında bugünün cipi olacak olanı tasarlamaya devam etti.

Kazanan görevlendirilmiş olmasına rağmen, ABD ordusu Willy'i, gerektiğinde üretimi başka bir tesise götürmedeki imkansızlıkları ve şirketin casusluk ve sabotaj eylemlerine karşı savunmasız kılan oldukça küçük boyutları nedeniyle endişe duyuyordu. Bu yüzden Ordu, cipleri de inşa etmek için Ford'lardan biriydi.

Bu noktada jeep terimi kaynaklanıyordu. Ford, araçlarını hala “genel amaçlı” olduğu düşünülen GPW baş harfleriyle etiketledi. Bununla birlikte, cipler belirli bir amaç göz önünde bulundurularak inşa edildi ve bu özel isim teorisi, G'nin devlet aracı için durduğuna göre, W bir Wyllis tasarım imzası için dururken, P bir dingil mesafesi göstergesiydi.

Bartam unutuldu ve Ford-Wyllis ortaklığı en üretken oldu, ikisi savaş süresi boyunca 600.000'den fazla ünite üretiyorlardı, ortalama bir birim başına 300 doların üzerinde bir maliyetle. Jeep adı, aracı geçen yıllara kadar sık ​​sık değiştirecek bir markanın yarattığı gerçeği uyandırdı.

İlk sivil jeep veya CJ, 1941'de Wyliss tarafından üretildi, ardından şirket mülk sahiplerini sık sık değiştirdi. Wyliss 1953'te Kaiser tarafından emildi ve bu süreçte Kaiser-Jeep oldu. 1970'e gelindiğinde, şirket kârsız hale geldi ve 1973'te faaliyetlerini American Motors'a satmaktan başka seçeneği yoktu.

Jeep araçlarının gelişimi, Jeep'in faaliyetleriyle de ilgilenen Renault tarafından finanse edilmeye başlandı. NY 1987, AMC, bu Wrangler modeline kadar CJ'yi yeni tasarlanmış ve delice popüler hale getirdi. Renault, otomobil pazarındaki değişiklikler nedeniyle geri çekildikten sonra American Motors, daha sonra Jeep'in üretim ve pazarlamasından sorumlu olan Diamler Chrysler grubunu oluşturmak için Daimler Benz ile birleşen Chrysler tarafından satın alındı.

Cipler, engebeli arazide sağlamlığı ve güvenilirliği ile bilinir ve daha büyük lastikler takılarak daha fazla yerden yükseklik sağlayan katı aksları ile ünlüdür. Eski Cipler, isimlerinin “yeterince t

Devamı  

15 / 38
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır