650TL ÜSTÜ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO BİZDEN

Araç Bilgileri İle ara

LANDROVER yedek parçaları

Hiçbir yerin ortasında mahsur kalmış olduğunuzu bulmak, gideceğinizi bildiğinizi düşündüğünüz için kötüdür, ancak sıkıntınızın sebebi kullandığınız araba olduğunda daha da kötüdür. Motor veya süspansiyon arızası, arazi dışına çıkarken bir seçenek değildir ve Land Rover üreticileri bunun farkındadır.

Bu nedenle, aracın yaratıcıları Wilks kardeşler, 1948'de ilk Land Rover'ı tasarlarken, öküz gibi sağlamlaştırdılar. Dünyaca ünlü araç, yeni araçlarla uzun bir araba üreticisi hamileliğinin ürünü değil, neden olmasın bir soru türüne bir cevaptı. Rover'in baş tasarımcısı ve bir cipin gururu sahibi olan Maurice Wilks, eninde sonunda yıkılacağını anladığı zaman kendi aracını inşa etmeyi düşünmeye başladı.

Cipler İkinci Dünya Savaşı sırasında faydalarını kanıtlamışlardı ve askeri araçların medeni versiyonları seri üretime girme eşiğindeydi. Bunlar, Land Rover'ın lansmanıyla İngilizlerin Amerikalıları yenmesi için harika zamanlardı. Neyse ki, Wilks Rover-fabrika başkanlığına, tasarımının ticari bir başarı olacağını ve Jeep'in üstünlüğünü kolayca zorlayabilecek güvenilir bir çok amaçlı aracın olacağını ispatladı.

İlk Land Rover, 30 Nisan 1948'de Amsterdam Otomobil Fuarı'nda birçok kişinin dikkatini çekti. Kullanılabilecek en fazladan daha fazla mod siparişi, yeni fırlatılan araçtan bir ünlünün yapmasıyla içine dökülür. Bir Jeep şasisi üzerine kurulu Land Rover'ın ana satış noktaları sağlam, hafif konstrüksiyonu ve engebeli arazileri zahmetsizce örtebilmesiydi.

Büyük Britanya, o zamanlar hala sömürge bir İmparatorluk idi ve Land Rover'ı illerine yayma sırasındaki konumundan tam anlamıyla yararlandı. Yolculuk liderleri ve off-road tutkunları ile arkadaşlık etmeden önce, Land Rover, İngiltere'nin tamamındaki çiftçiler arasında popüler oldu. Çiftçilerin, attan Dizel motorlu taşıtlara geçiş yapma fikrini benimsemeleri için, Land Rover’ın yapabileceği yeteneklerini kanıtlaması gerekiyordu. Kısa süre sonra, baylar ve toprak efendileri arasında tercih edilen araç haline geldi.

Kısa bir süre sonra, Land Rover keşif gezilerinde kullanılacak ana araç haline geldi ve zorlu koşullarda güvenilirliği nedeniyle bugüne kadar birleşik olan bir ün kazandı. Aslında, Land Rover çok popüler oldu ve dünyadaki birçok uzak bölgeye ulaşmak için ulaşım aracıydı ve dünya nüfusunun 1 / 3'ü tarafından ilk görüldüğü iddia edildi.

Daha sonra modeller, Land Rover'ın yeni pazarları kırmasına hemen izin veren sağlam bir 4WD sistemi kullanıyordu. 1970'li yıllara kadar, Land Rover, bir Rover'in işini arttırılabilir satın alımda yapabilecek benzer Japon araçlarına dönüşen çiftçilerle geri adım attı. Asya otomobil üreticileri, güvenilir araçları için zaten bir üne sahipti ve Land Rovers'ın hala uzak olduğu aşama olan ABD pazarlarını ele geçirmeye yakındılar. Durum, popülerliğinin bir kısmını yeniden kazanmayı başaran gelişmiş bir Defender modelinin tanıtılmasıyla kısmen çözüldü.

Birkaç mülkiyet değişikliğinden sonra, Land Rover, birkaç yeni modelin piyasaya sürüldüğü ve eski otomobillerde bazı küçük ve büyük güncellemelerin yapıldığı BMW'nin malıdır. Disco ve Freelander, BMW himayesinde SUV ve MPV pazarı üzerinde önemli bir etkiye sahip olan ilk iki modeldir. Sağlam yapı, kalite

Devamı  

15 / 24
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır