650 TL üstü siparişlerde kargo bizden

Araç Bilgileri İle ara

MERCEDES yedek parçaları

Alman lüks otomobil üreticisi, bir asırdan fazla bir süredir, otomobil tarihinin hem pürüzsüz hem de sert eğrilerini zarif bir şekilde sürüklüyor. Modern içten yanmalı motorun oluşumundan sorumlu olan Mercedes-Benz markasının 'babaları' neredeyse otomobili icat etti.

Yıllar önce maun kamışı ve yüksek şapkaların en üst düzey moda ve sosyal belirginlik ifadeleri olduğu durumlarda, Karl Benz ve Gottlieb Daimler adındaki iki adam dünyayı at destekli taşımacılıktan kurtarmakla meşguldü. Modern motorun 1886 arketipi, cihazlarının takım çalışmasının bir sonucu olmadığından bağımsız ve senkronize araştırma ve geliştirmeden kaynaklanıyordu. Her ikisi de Güney Almanya'da yaşamasına rağmen, tarihsel hesaplara inanılacaksa asla bir araya gelmediler.

İki motorun dört zamanlı benzinli motorun gelişimine katkısının eşit payına rağmen, sonunda dünya çapında üne kavuşacak daha fazla dikkat çeken Gottlieb Daimler oldu. Daimler'in yarışta kazandığı başarılı sonuçların ardından, Emil Jellinek adında zengin bir Avusturyalı iş adamı, Unterturkheim yapımı otomobillerle ilgilenmeye başladı. Daimler ve baş mühendisi Wilhelm Maybach'ın çalışması, Jellinek'i ikisine bir iş teklifiyle yaklaşma derecesinde memnun etmişti: Daimler'den Mercedes'e - Jellinek kızının ismi- isim değişikliği karşılığında çok sayıda araba siparişi verilecekti. Avusturya, Fransa ve Belçika dahil olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinde araç tasarımlarını değiştirme ve araçlarını satma hakkı.

Birinci Dünya Savaşı patlamasından çok önce, Gotllieb Daimler, Benz'den daha büyük olan araçları için itibar kazanmıştı. Bununla birlikte, ikincisi Daimler'in kuyruğuna yakın kalmayı başararak ayakta durmaya çalışacaktı. 1908'de iki üretici de Fransa Grand Prix'sinde kazanılan podyumları paylaştı.

İkinci Dünya Savaşı sırasında fabrikalarını Ordu'nun taleplerine cevap verecek şekilde dönüştürdükten sonra, iki rakip bir dizi şartla bir araya getirildi; güvencesiz ekonomik durum ve kendi kendini desteklemenin olanaksızlığı tarafından belirlendi. Böylece, Daimler'in Motorengesellshaft'i, 1926'da Benz & Cie ile birleşti ve daha büyük Daimler - Benz AG'ye geçti.

O zamandan beri, Mercedes-Benz otomobilleri, kusursuz kalitenin ve en son teknolojinin sembolü olarak duran, dünyanın en iyi otomobillerinden bazıları olmuştur. Aslında, markanın arkasındaki adamlar, bir otomobilin anatomisinin her santimini kapsayan sayısız iyileştirmenin geliştirilmesinden sorumludur.

İkinci Dünya Savaşı sırasında zorunlu çalıştırma ve insan haklarının ihlali iddiasıyla eleştirilmesine rağmen, Mercedes - Benz, eyalet liderleri gibi şirketin ortalamadan uzak müşterileri tarafından güçlü bir şekilde desteklenen bir otomotiv imparatorluğu oluşturma konusunda başarılı olmuştur. medya medyaları ve gülünç zengin aileleri.

Mercedes - Benz, özellikle Lumiere kardeşlerin sinematografi denilen 'küçük' buluşları ile ünlendiğinden beri çoğu filmde görülebilen, özellikle limuzinleriyle tanınmıştır. Üstün ürün kalitesi ve dünya şöhreti yetmedi gibi, Mercedes - Benz ekibi de çoğu basit dört silindirli motoru hedef alan tonlarca inovasyona imza attı.

Otto'nun dört zamanlı benzinli bir motorun prototipini açıklamasından 28 yıl sonra, Wilhelm Maybach fikrini geliştirdi ve Daimler'in sadece teknelerde kullanılması için bir motor yaptı. Sonunda Daimler'in rüyasını yerine getiren kara, su ve hava taşıtlarını itecek motorun

Devamı  

15 / 241
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır