650 TL üstü siparişlerde kargo bizden

Araç Bilgileri İle ara

SAAB yedek parçaları

Saab'daki İsveçliler, araba üretmeden çok önce uçaklar inşa ediyorlardı, bu nedenle standartlarının oldukça iyi olduğunu biliyorsunuz çünkü havacılık endüstrisinde, yere güvenli bir şekilde geri dönmek istiyorsanız, hataya yer yok.

1937'de Svenska Aeroplan Aktiebolaget veya İsveç Aeorplane Şirketi çalışmaya başladı ancak İkinci Dünya Savaşı'nın sonunda iyi insanlar ürünlerini piyasaya sürmekte zorlandılar. Yeni bir pazar gerekliydi, ancak yeni bir pazar için yeni bir ürüne ihtiyacınız var. Ve insanları bir yerden diğerine hızlı ve güvenli hale getirme ihtiyacı arttığı için, otomobillerden daha iyi olan pazar. Böylece, 1944'te Proje 92 veya ilk Saab otomobilinin üretimi başladı.

Saab 92 çok ilginç bir özelliğe sahipti, ancak uçakları tasarlamak için kullanılan arabayı çizen adamı düşündüğünüzde anlaşılabilir bir durumdu: birçok modern otomobilin hala elde etmek için mücadele ettiği 0.31'lik çok düşük sürtünme katsayısına sahipti.

Saab 92, 1955 yılında geliştirilmiş bir motorla Saab'a geldikten sonra, 3 silindire yükseltilmiş ve daha sonraki yıllarda markanın ticari markası olacak trapezoid ızgara ile yükseltilmiştir. Arabanın bir vagon versiyonu, 95 1959 yılında geldi.

60'larda, Saab'ın genel yönü, 99 modelin kanıtladığı gibi daha büyüktü. Ayrıca, 99 turboşarj olduğu için, daha sonraki arabalarda da yaygın olan bir özellik olarak İsveçli otomobil üreticisi için bir gelenek olan, daha fazla güç sağladı. On yılın sonunda Saab, 1 milyon otomobil markasına ulaştı.

Yaşlanan Saab'lar için 70'lerin sonunda yeni bir platforma ihtiyaç duyuldu, bu yüzden şirket daha sonra Alfa Romeo 164, Fiat Croma, Lancia Therma ve Saab 9000'i üreten Fiat ile bir anlaşma imzaladı. şasi, ortak girişimin sonucu.

On yıl sonra, 1987'de, Saab kendisini finansal zorluklarda buldu ve masrafları azaltmak için tesisi Arlov'da kapatmak zorunda kaldı. GM’nin 1990’da hisse senetlerinin% 50’sini satın alması, sorunları biraz hafifletmeye yardımcı oldu, ancak şirket maliyetleri düşürmek için Malmo’daki fabrika hala para kaybediyordu.

İyileşme, 1993'te GM yardımı ile geliştirilen, şirkete 80'lerden bu yana ilk kârlı yılını verecek bir otomobil olan Saab 900 şeklinde gerçekleşecekti. GM daha sonra ilk anlaşma olarak Saab hisselerinin geri kalanını satın aldı ve o zamandan itibaren Saab Amerikan devinin yan kuruluşu oldu.

Mevcut modeller, 9-3 ve 9-5, Opel şasisine dayanıyor ve İsveç ve Almanya'da üretiliyor. SUV 9-7x modeli Amerika'da Ohio eyaletinde inşa ediliyor. Şirket şimdi, 9-2X'in ölümünden sonra temelde yeniden yapılandırılmış bir Subaru Impreza'nın yeni bir SUV, 9-4X yayınlayacağını açıkladı.

Devamı  

15 / 97
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır