SENELİK SAYIM DOLAYISI İLE SEVKİYATLARIMIZ 1 TEMMUZ'DA BAŞLAYACAKTIR

Araç Bilgileri İle ara

LANCIA yedek parçaları

Bazıları 1906'nın 2008 yılına kıyasla eğlence ve iş olanakları açısından can sıkıntısı çektiğini söylese de, 20. yüzyılın başlangıcı tartışmasız tarihteki en verimli dönemlerden biriydi. Vicenzo Lancia, meslektaşı Claudio Fogolin ile kendi otomobil şirketini kurduğunda 1906'da sadece 25 yaşındaydı.Her şey için mekanik bir eğilim ve motor tanılama ve onarım konusunda neredeyse eşsiz bir beceri ve Fiat için bir test sürücüsü olarak tecrübe edinen Vicenzo Lancia, İtalyanların ve belki de otomobillerin dünyadaki algısını değiştirecek bir araç geliştirmeye ayarlandı. 1907'de, zamanı itibariyle taarruz yapan bir araba olan Alpha'yı ortaya çıkardı. Alpha, sağlam, güvenilir ve duyarlı bir motorla donatılmasının yanı sıra şaşırtıcı derecede hafifti: Vicenzo, otomobil üreticileri gibi katı çelik yerine otomobilin ön aksı için boru şeklindeki bir yapı kullanmıştı.

Altı yıl sonra Lancia, yerleşik elektrik sistemine sahip olan ilk Avrupa otomobili Theta'yı serbest bırakacak. 20'li yıllardan önce, Lancia ayrıca 45 º V8 ve büyük ve dar 22 º V 12 olmak üzere iki tür motor patentini almıştı. Bu gelişmeler 1922'de mühendislik ve tasarımın toplamı olan muhteşem Lambda'nın piyasaya sürülmesine yol açacaktı. buluşlar. Lambda'nın bağımsız ön süspansiyona, zemine monte edilmiş şanzıman tüneline ve otomobilin yeniliklerinden sadece birkaçına isim veren dünyanın ilk dar V4 motoru vardı.

1931'de, sürüş konforu Astura'ya esnek motor montajları getirecek şekilde yükseltildi. Chrysler tarafından patentli “yüzen motor” gibi, sistem gürültüyü azaltmak ve titreşimleri kesmek için küçük kauçuk amortisörler kullandı. Teknolojik gelişmelerin ve yenilikçi patentlerin mirası, hidrolik frenler, gelişmiş ön ve arka frenler ve bir “gardırop” kapı açma sistemi bulunan 1933 Augusta tarafından gerçekleştirilecektir. İkincisi, merkezi bir direği kullanmadı ve böylece otomobilin içine erişimi kolaylaştırdı ve çıkmasını çok kolaylaştırdı.

1937 Aprilia'nın serbest bırakılmasından sonra, Lancia yarışmaya başladı. Şirketin üstün mühendisliği ile orantılı olarak, İtalya ve Avrupa’nın diğer bölgelerindeki mitinglerde elde edilen sonuçlar bir sonraki büyük yarış gücü olarak Lancia'yı tanıttı. Pilotun arkasına, ikisi harici ve arkaya monte edilmiş üç yakıt tankından ve tam 4 tekerlekten çekişten faydalanan Lancia'nın yarış arabaları gelecekteki tasarımların bir sonucu olarak ortaya çıktı.

Lancia, 50'li yılların sonunda Dünya F1 şampiyonluğunu kazanma konusunda Scuderia'ya yardım ederek Ferrari'nin tüm teknisyen ekibini ve tasarımlarını ödünç alır. 70'lerin Stratos, yarış efsanesinin doğuşuna tanık oldu. Fiber camla güçlendirilmiş alüminyum ve plastikten yapılmış ultra hafif gövdesi, Beta, Ralli 037 ve Delta S4 gibi daha sonraki modellerin görünümüne ilham verdi, ikincisi, kompozit inşaat malzemelerini ve gelişmiş çift turboşarjını ve dört tekerleğini kullandı. sürücü.

Pek çok ilke Lancia'nın getirdiği gibi, düşük güvenilirlik iddiaları nedeniyle 90'lı yıllarda itibarı düşmeye başladı. O zamandan beri, şirket, 95 'sürümü ve daha yeni bir tez olan ve sürüş konforunun özeti olduğu iddia edilen zarif bir sedan olan modellerin piyasaya sürülmesiyle bir geri dönüş yapmaya çalıştı. Her ne kadar Tez 2002’de başlatılsa da, marka temel değerlerine,

Devamı  

15 / 42
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır