450TL ÜSTÜ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO BİZDEN

Araç Bilgileri İle ara

PORSCHE yedek parçaları

Porsche'u kim duymadı? 2006'da, dört yıllık tanrıya 70 yılı aşkın mükemmeliyet ve bağlılık kazandıran en prestijli otomobil markası oldu. İlk başta bir danışmanlık ve geliştirme şirketi olarak Dr. Ing. Ferdinand Porsche, 1931’de Porsche SE’den bu yana lüks spor otomobillerle ve en yeni teknolojilerle eşanlamlı hale geldi.

Stuttgart şehir merkezinde yer alan Porsche, Alman hükümeti tarafından atanan ilk Volkswagen halk arabasını geliştirme sözleşmesini imzaladı. Sonuç, tarihteki en ünlü otomobillerden biri, en çok satılan ve en kolay tanınan ürünlerden biri olan Beetle oldu. Böceğin birçok özelliği yerini, 1939'da geliştirilen ilk 64 yaşındaki Porsche'de bulur.

2. Dünya Savaşı sırasında Porsche fabrikası Kubelwagen ve Schwimmwagen gibi Alman Ordusu için araç üretmeye ve ayrıca Tiger ve Elefant tanklarının üretimine katkıda bulunmaya başladı. Savaştan sonra Ferdinand 20 ay boyunca savaş suçlarından hapsedildi ve bu süre zarfında oğlu Ferry Porsche, ihtiyaçlarına uygun yeni bir araba yapmaya karar verdi - 356.

356'nın başarısı ve Ferdinand Porsche'un 1951'deki ölümü, Ferry'ye babasının ayak izlerini takip etme ve araba tasarlamaya devam etme güvenini verdi. En ünlü tasarımlarından biri, yarışlarda çok başarılı olduğunu kanıtlayacak bir otomobil olan Spyder 550 idi.

Şimdiye kadar, şirketin genel çizgisi, 1964'te bir başka sportif model olan 911'de olduğu gibi, hava soğutmalı, boksörlü, arkaya monteli bir motorla olduğu gibi belirgindi. Bu arabanın tasarım ekibi Ferry'nin en büyük oğlu Ferdinand Alexander Porsche tarafından yönetildi. Bu araba 550 Spyder'ın mirasını daha da ileri götürecek ve yarışlar ve mitingler kazanacaktı. 911’in başarısının kanıtı, yoğun bir şekilde değiştirilmesine rağmen, bugün hala üretimde olduğu gerçeğidir.

Porsche, statüsünü 1972'de sınırlı bir ortaklığından halka açık bir limited şirkete değiştirecekti, bu da şimdi Porsche'nin aile üyeleri tarafından denetlenen bir yönetim kurulu tarafından yönetileceği anlamına geliyordu. 1974'te Paris Otomobil Fuarı'nda Porsche, yeni 911 Turbo'yu egzoz turboşarjı ve basınç regülatörü ile tanıttı.

924, 1975'te üretime girdiğinde, Porsche, uzun süredir öne monteli motorlarla deneyimlemediği için bir inanç sıçradı. Porsche standartlarına göre 928 tuhaftı, öne monte edilmiş V8 motoru metal alaşımdan yapılmış. Daha sonra, 1981'de Porsche dizisine, 944'e yeni bir transaks modeli eklendi. Yüksek performanslı Porsche 959, 1985'teki Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı. Çok sayıda yarış ve miting kazanmaya devam edecek. Paris-Dakar olarak bilinenler.

1988'de dört tekerlekten çekişli 911 Carrera 4 piyasaya sunulduğunda yeni bir teknolojik sıçrama yapıldı. Daha sonra, 1989 yılında, “Tiptronic” otomatik şanzıman sistemi, Porsches'a takıldı. 1991'de Porsche, tüm modellerinde sürücü ve yolcu hava yastığına uyan ilk otomobil üreticisi oldu.

Boxter modeli 1996 yılında 3 buçuk yıllık gelişimden sonra tanıtıldı. Aynı yıl, Porsche üretilen 1 milyon birimi kutluyor. İki yıl sonra, Ferry Porsche 88 yaşında ölür, ancak şirket devam eder ve Le Mans'ta birinci ve ikinci gelen 911 GT1 ile harika bir sezon geçirir. Bu, 2000 yılında sportif ve yüksek performanslı model Boxster S ve Carrera GT ile devam eden Porsche için sadece bir başlangıç ​​olacaktı.

2002'de geleneksel olmayan Cayenne ve sonraki sürümleri olan Cayenne Turbo ve

Devamı  

8 / 8
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır