SENELİK SAYIM DOLAYISI İLE SEVKİYATLARIMIZ 1 TEMMUZ'DA BAŞLAYACAKTIR

Araç Bilgileri İle ara

BMW yedek parçaları

Kurucusu August Horch, 1909 yılında, ilk otomobilin Almanya'nın Zwickau kentindeki fabrikanın kapılarını piyasaya sürmesinden 8 yıl sonra ticari marka ihlalleri nedeniyle kendi şirketinden atıldı. Horch, dağıtıldıktan sonra, Horch, Franz Fikentscher'ın meselesini görüşmek ve görüşmek üzere apartman dairesinde bir toplantı yapmak üzere çağrıldığı andan itibaren sona eren sorunların adil bir payına yol açan aynı adla kendi şirketini kurdu. şirket için yeni bir isim. Franz'in o zamanlar latin üzerinde çalışmakta olan oğlu, daha sonra lüks ve kalite ile eş anlamlı hale gelen ismin asıl teslimatçısıydı. 'Horch' Eski Almancayı dinlemek anlamına geldiği için, çocuk sadece latin muhabiri olan 'audi' ile ismini değiştirdi.

Audi'nin Almanya pazarındaki başlangıcı 2.6 litrelik motorlu araçların ve ardından 4.7 L ve gaz yuvarlanan 5.7 L gibi bir dizi daha güçlü aracın ortaya çıkmasıyla aydınlandı. Horch ayrıldı. 1920 yılında, Audi'nin ilk 6 silindir modelinden dört yıl önce üretildi. 19128'de Audi, rakip DKW'nin sahibi Jorgen Rasmussen tarafından satın alındı.

Birkaç yıl sonra Audi, DKW, Horch ve Wanderer arasında birleşme gerçekleşti ve böylece Auto Union 1932'de kuruldu. O zamanlar yeni bir rozet çağrısında bulundu ve dört kilitli halka, birliğin ve kimliğin bir işareti olarak doğdu. yeni oluşturulmuş oto-konglomera. Teknolojik gelişme, Alman Ordusu için bir zırhlı araç üretildiğinde, İkinci Dünya Savaşı sırasında ilk şekillenen bir öncelik haline geldi.

Ancak, tüm ilerlemeler kısa sürede ciddi şekilde yavaşlar ve ağır bombalamalar nedeniyle zaman zaman dururdu. Dahası, çatışma sona erdiğinde, Zwickau, 1949'da Alman Demokratik Cumhuriyeti olacak olan Sovyet işgal bölgesinde yakalandı. Sadece şirketin faaliyetlerinin tehlikeye girdiğini değil, aynı zamanda Auto Union da parçalandığını söyledi. ve Birliğin, Bavyera'daki Ingolstadt'da yeni bir alanda yeniden başlatılması gerekiyordu.

İlk başta durgun olmasına rağmen, yeni Ingolstadt merkezli fabrika, eski işçilerin çoğunu çekecek ve iki zamanlı motorların yapımına Zwickau'nunkine benzer bir şekilde devam edilecektir. 1958'de Daimler-Benz, Auto Union'ın% 87'sini elinde bulundurmuştu, ancak yatırımları hızla fabrika ve 1964'te markaları satın alan Volkswagen'e ait oldu.

Mülkiyet değişikliğinden kısa bir süre sonra, iki zamanlı motorlar, daha popüler ve daha fazla müşteri çeken dört zamanlı motorlar lehine elimine edilecek. Birliğin önde gelen markası olan DKW, yapılan değişikliklere rağmen bir marka olarak başarısız oldu ve Volkswagen, Audi'yi diriltmeye karar verdi. Eski DKW yapılı modeli Audi olarak yeniden markalandı ve 60, 75 ve 80 gibi sonraki modellerin yapımı için sıçrama tahtasıydı.

1970’li Stuttgart merkezli otomobil üreticisi NSU’yla ikinci bir birleşmeden sonra Audi, Alman sınırlarını kıracak ve Kuzey Amerika’nın piyasaya sürülmesinin ardından zorluk yaşadığı Kuzey Amerika’yı da içeren yeni pazarlara açılacak güvenilir bir büyüyen marka olarak belirledi. Otomobilin 'istenmeyen hızlanma' şeklinde acı çektiğini gösteren önyargılı rapor. Buna, fren ve ivmelenme pedallarının hemen yan yana yerleştirilmesi neden oldu. Raporun yayınlanmasından kısa bir süre sonra, 1996 yılında A4 modelinin serbest bırakılmasıyla birlikte satışlarda ani bir düşüş kaydedilmiştir.

Bir dizi başarılı otomobil üreticisine katılan Audi, En Hızlı Dayanıklılık da dahil olmak üzere birçok Dünya Rekoru sahibi ile yarış pistinde

Devamı  

15 / 83
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır