650TL ÜSTÜ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO BİZDEN

Araç Bilgileri İle ara

MITSUBISHI yedek parçaları

Mitsubishi ticari holdinginin bir parçası olan Mitsubishi Motors, Japon ve uluslararası otomobil pazarındaki yerini aldı. Şirketin geçmişi, 1917'de Fiat Tipo 3'e dayanan yedi kişilik bir sedan olan ilk Mitsubishi modelinin montaj hattından çıkmasıyla başlar. Çok başarılı değil, sadece 22 model yapıldıktan sonra üretim durduruldu.

Gerçek üretim, 1934'te Mitsubishi Shipbuilding ve Mitsubishi Aircraft Co.'nun birleşmesinden sonra başlıyor. 1937'de PX33 adını verdiği prototip sedan yapımı için zaman buldu. Ne yazık ki, savaş yaklaşırken esas olarak askeri kullanım içindi.

Sadece savaştan sonra, şirket gerçekten araç yapımına, üç araçlık küçük bir araç, Mizushima ve komik ismi olan Gümüş Güvercin ile başladı. Sonra eski holdingin bölünmesi geldi, çünkü fethedilen Müttefikler Japonya'nın endüstriyel gelişimini olumlu gözlerle görmediler.

On yıl sonra, Japonya'da işler aranıyordu ve gittikçe daha fazla aile otomobilleri alabildiğinde kişisel ulaşım yeniden gündeme geldi. Kitleler için bir sedan olan Mitsubishi 500'e ve 1963'te Minica küçük otomobil ve Colt 1000'e girin. Satışlar arttıkça, Mitsubishi konglomera kalıntıları 1970 yılında tekrar birleşti.

Şirketin bir sonraki adımı, Chrysler’in yabancı bir şirketle birleşmesiydi, bu durumda Japon üreticiye ABD’de Dodge Colts ve Chrysler Scorpions’a yeniden doğmuş Galant’lar satmak için lisans veren Mitsubishi’nin% 15’ini satın aldı Avustralya.

Böylece Mitsubishi, üretimde sayıları arttırdı ve Avrupa çapında bir dizi bayilik kurdu. Ancak Mitsubishi’nin işlerine bakılırsa, aynı şey 1980’de Avustralya’nın üretim bölümünü satmak zorunda kalan Amerikalı ortağı için söylenemezdi.

İki yıl sonra Mitsubishi, Amerika pazarına Tredia sedan, Cordia ve Starion kupasıyla kendi adıyla girecekti. Araba kotası 30.000 araçta kuruldu, ancak Japonlar bu sayıyı arttırmaya hevesliydi ve aktif bir reklam kampanyası başlattılar. 80'lerin sonunda, Mitsubishi, dünya çapında 1,5 milyon ünite üretti.

Sıkı ithalat düzenlemelerini atlamak ve iki şirket arasındaki gerilimi kolaylaştırmak için, Mitsubishi ve Chrysler, 1987'de üretime başlayan Diamond-Star Motors adı altında Normal, Illinois'te yeni bir araç imalat şirketi kurdu. Bu tesiste Mitsubishi Eagle, Eagle Talon ve Plymouth Laser bulunmaktadır.

1988 yılında şirket statüsünü kamuya ait olmaktan çıkardı. Mitsubishi endüstrileri şirketin% 25'i ile en büyük hissedarı olmaya devam ederken, Chrysler% 20 oranına yükseldi. Daha sonra, 1992 yılında, sermayeyi% 3'e düşürdü ve hatta Diamond-Star Motors'a olan ilgisini sattı ve Mitsubishi'yi tek mal sahibi olarak bıraktı.

1995 yılında Mitsubishi Motors, daha önce Amerikan pazarında bilindiği üzere adını DSM'den gelen akıma değiştirdi. Ayrıca, 2002 yılında yeni bir Kuzey Amerika İmalat Bölümü açtı.

2000 yılında, Mitsubishi, Alman-Amerikan grubuna 1.9 milyon dolar, kusur örtme skandalı ortaya çıktıktan sonra orijinal fiyatın 200 milyon dolarına mal olan yeni kurulan Daimler-Chrysler endişesiyle yeni bir ortaklık kurdu. Mitsubishi'nin üretim arabalarındaki hataları, 1977 yılına kadar arızalı frenlerden arızalı debriyaj sistemlerine kadar her şeyi içeren sistematik olarak kapattığı görülüyor. Haberler açıklandığı zaman, şirket ücretsiz tamir için 163.707 aracı geri çağırmak zorunda kaldı.

Bu, Asya bö

Devamı  

15 / 143
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır