SENELİK SAYIM DOLAYISI İLE SEVKİYATLARIMIZ 1 TEMMUZ'DA BAŞLAYACAKTIR

Araç Bilgileri İle ara

DODGE yedek parçaları

Dodge pratik olarak kas arabasını patentledi. Çok azının, Amerika'nın en iyi Otomobil üreticilerinden biri olacağını ve mesela 66-67 modelindeki Charger modelinin, görünüşte çene düşmesinin şaşkınlığını tetikleyeceğini bilmiyorlardı. John Francis ve Horace Elgin Dodge, 1901'de Dodge Brothers Bisiklet ve Makine Fabrikasını şirketlerini Detroit, Michigan'a taşımaya karar verdiklerinde bisiklet ürettiler.

Cadillac, yıllar sonra motor geliştirmede Dodge'un önüne geçmeden önce, Brothers birçok üreticiye otomobil parçaları tedarik ediyordu. Otomobil üretme sürecine erken dahil olmaları, onları kendi işlerini kurmalarına, büyük bir kabul ve itibar kazanma sırasına girmelerine neden oluyor. Dodge Brothers Motorlu Taşıt Şirketi'nin 1914'te ayarlanması, tezgahı bir adım daha yaklaştı.

İlk Dodge otomobilleri, Ford Model T'nin bazı özelliklerini paylaştı, ancak ateşleme ve sürüşü kolaylaştırmak amacıyla yapılan diğer iyileştirmeler açısından ikincisini geride bıraktı. Dodge'un sunduğu en büyük avantajlardan biri, durgun klasik krank başlangıcından ziyade yumuşak, elektrikli bir başlangıçtı. Orta sınıf için inşa edilen otomobiller, temel olarak güvenilir sağlamlık, motor iyileştirmeleri ve stil öğelerinin akıllıca harmanlanması nedeniyle hızla ticari bir başarıya dönüştü.

1917'ye kadar Dodge, diğer otomobil üretim alanlarında genişlemeyi düşünmeye başlamak için yeterli sayıda otomobil üretti. Kamyonlar başarılı bir şekilde üstlenebilecekleri gibi görünüyordu ve Dodge kamyon bölümü ortaya çıktı. Dodge kamyonları, Birinci Dünya Savaşı sırasında ABD ordusu tarafından kullanıldı ve ardından ticari araç olarak kullanılmaya devam edildi.

Dodge kardeşler işlerini Dillon'a sattılar, 146 milyon dolarlık şaşırtıcı derecede büyük bir miktar için Read & company, o dönemde ödenen tarihteki en büyük miktar olduğunu söylediler. Dillon, Dodge yönetimine yalnızca 3 yıl boyunca hizmet verdi ve yeni devralımları 31 Temmuz 1928'de Chrysler Corporation'a devretti.

Chrysler'in İngiliz Kökleri grubu ve Fransız Simca gibi bazı Avrupa otomotiv grupları üzerindeki finansal fetihleri ​​nedeniyle, Dodge 60'lı yıllarda Avrupa'ya tanıtıldı. Hafif ticari araçlar burada farklı bir rozet altında satılıyor. Dodge 50 serisi, İngiltere’de oldukça iyi karşılandı ve askeri ve faydalı operasyonların favorisi oldu.

1977, Chrysler'in Avrupalı ​​yan kuruluşu ve bitişik Dodge şubesinin çöküşünü beraberinde getirdi. Dodge fabrikasının yanı sıra Dodge adını kullanma hakkı da Dodge'un ticari araçlarının üretimine devam eden Renault tarafından satın alındı. Ancak, Renault, Dodge ismini sadece 80'lere kadar isim hakları üzerinde kontrolünü bıraktığında kullandı. Sadece fabrika tutuldu.

Dodge şu anda DaimlerChrysler grubunun bir parçası ve son zamanlarda 60'lı ve 70'li yıllarda bildiği gibi retro-gelecek stilize kas arabaları yerine kamyonları için biliniyor. Diğer tüm Amerikan otomobil üreticilerine benzer şekilde, Dodge, Charger ve Coronet modellerinin piyasaya sürülmesiyle birlikte, sadece birkaç isim vermesiyle büyük miktarda başarı elde etti.

Şirketin mevcut durumu göz önüne alındığında, en fazla satışı yapan kamyon, bölümün% 78'ini temsil ediyor. Avrupa’da hala yoğun bir tanıtım yapmakta olan Dodge, Nitro ve Calibre gibi bir dizi ortalama görünümlü, kabadayı yol terzisini başlatarak 70’lerde yaptığı aynı müşteri

Devamı  

4 / 4
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır