SENELİK SAYIM DOLAYISI İLE SEVKİYATLARIMIZ 1 TEMMUZ'DA BAŞLAYACAKTIR

Araç Bilgileri İle ara

CHRYSLER yedek parçaları

Üretim açısından, Chrysler neredeyse istenmeyen bir erken patlama ile eş anlamlıdır. 1921'deki depresyon ve 1929'daki büyük çöküş arasında, çoğu otomobil üreticisinin satışlardaki sert düşüş, kaynakların ve yatırımcıların yetersizliği nedeniyle nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalırken, küçük bir şirket otomotiv fuarlarına ve Amerikan vatandaşlarına girmeye çalışacaktı. 'garajlar. Yatırımcıları uzaklaştıran ve şirketleri ikinci bir Buz Devri'nden daha hızlı bir şekilde kilitleyen ekonomik çöküşe rağmen, ABD otomobil pazarı temelde iki güç arasında bölündü: sürekli genişleyen GM ve Ford.

Bu tür korkunç koşulların toplamı normalde rakipleri uzaklaştıracaktı, ancak Walter P. Chrysler başka türlü düşündü. Kendisine eşit bir pazar payına sahip bir pizza almaya karar verdiği için, 1924 New York Otomobil Fuarı'nda yakışıklı bir araba sergiledi. Otomobil, Chrysler adını Amerikan otomobil üreticileri Pantheon'una sürükleyecek model olan Chrysler 70'ten başkası değildi.

Ancak, Chrysler Chrysler olarak doğmadı (şirketin bakış açısından). Hızlı ve muhtemel kalıcı bir fesihle karşı karşıya kalan Walter P., Maxwell ve Chambers tarafından kurulan ilk iki şirket, daha sonra rakipleriyle omuzlarını ovalayacak yeni bir varlık oluşturmak üzere birleşti. 70 modeli, yeni kurulan şirketin, rekabetin çabaları ve daha geniş bir otomobil öfkesi nedeniyle engellenmeden serbestçe genişlemesini sağlayan bir başarıya imza attı.

Odaların adı bırakıldı, Whist Maxwell, Plymouth olarak yeniden markalandı. 1931'de, Plymouth markası zaten küçük otomobil segmentinde sert bir rakip haline gelmişti ve ısrarla Ford kalesinin kapısını çalıyordu, yer açmak ya da yerinden çıkarmak için bağırıyorlardı. Her ne kadar Ford temel olarak A modelinde kayıtlı olan yüksek satışlar nedeniyle parti yapıyor olsa da, daha gelişmiş Plymouth çok daha iyisini yaptı. Sportif hidrolik frenler, daha akan gövde hatları ve bir "kayan güç" motoru olan Plymouth, Ford'un karargahı üzerinde oldukça büyük bir şüphe bulutu yarattı.

Plymouth'un getirdiği gelişmeler o kadar popüler oldu ki diğer üreticiler de onları kullanmaya başladı. Citroen daha sonra, Chrysler'in patentli “kayan motor” teknolojisini kullanacak ve motoru şasiye doğrudan temas etmekten ayıran üç lastik bağlantı parçası kullanarak motor titreşimlerini azaltmada büyük avantaj sağladı.

Chrysler sonraki yıllarda o kadar iyi yaptı ki, 30'ların sonunda zaten Ford'u aştı ve rahat bir ikinci pozisyona geçti. Neredeyse bilmeden, Chrysler bir titan oldu. Hayır güreş zamanı. 1 otomobil üreticisi yakındı ve Chrysler maçı dikkatlice hazırladı.

Ancak, kırma güzelliğinin bir modeli olarak tasarlanan şey Amerikan halkı tarafından pek kabul görmedi. 1934 Airflow modeli, görkemli, kıvrımlı, pırıl pırıl bir güzelliği etkileyemedi ve sonuç olarak satışlar CBS'in “İradenin” düşmesinden daha hızlı düştü.

Yeterince tuhaf, halka en azından karoser söz konusu olduğunda, zamanının ilerisinde olan bir arabaya dokunulmadı. Ancak, Chrysler Imperial modelini piyasaya sürdükten sonra kötü satışlar etkili bir şekilde azaldı. Büyük, güçlü ve lüks, anında öne çıkan bir üründü ve göze çarpan motorlu bir sosyal durum bildiriminin yanı sıra günden güne güvenilir bir sürüşe ihtiyaç duyuyordu.

II. Dünya Savaşı sona erdiğinde, Chry

Devamı  

15 / 27
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır