650TL ÜSTÜ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO BİZDEN

Araç Bilgileri İle ara

SUZUKI yedek parçaları

Suzuki şirketinin kurucusu Michio Suzuki, tekstil endüstrisindeki Toyota gibi, 1909 yılında Hamamatsu adlı küçük bir sahil kasabasında otomatik tezgahlar üretmeye başladı. Uzun yıllar boyunca şirketi başarılıydı, ancak zaman geçtikçe Suzuki, işinde kalmak istiyorsa çeşitlendirmek zorunda kalacağını fark etti.

Araba yapımına döndü ve 1937'de prototip geliştirmeye başladı. Amerikan altı silindirli bir motoru kopyalamayı seçen Toyota'nın aksine, Suzuki, 13 beygir gücünde dört silindirli bir model olan kendi modelini yarattı. Ancak İkinci Dünya Savaşı başladığında, binek otomobillerin üretimi lüks oldu ve Suzuki Japonya'nın yeni pamuk endüstrisini desteklemek için tezgah yapımına geri döndü. Bütün bunlar, piyasa 1951'de düştüğünde durdu.

Çok yönlü ve ustaca olan Suzuki şimdi bisikletler için motor üretmeye başladı. Bisikletlere monte edilebilecek diğer motorların aksine, motorlarının, sürücünün motor tarafından desteklenmesini ya da pedalların tamamen bağlantısını kesmesini sağlayan benzersiz bir özelliği vardı. Bu, araştırma için Suzuki’ye fon veren hükümetin dikkatini çekti.

50'li yıllar boyunca Suzuki birkaç model çıkardı: 1955 yılında Suzulight SS, a2 kapılı sedan, Suzulight SD, 2 kapılı bir vagon, SL - 3 kapılı bir sedan ve SP, bir toplama. Hepsinden, SP 60'lı yıllarda seri üretilip geliştirildiği için en başarılı olduğu kanıtlandı. Ticari bir araç olarak kabul edilen SP için iyi satışlar, 1960 yılında Suzulight Van'ın TL olarak tanıtılması anlamına geliyordu. 60'ların diğer modelleri arasında küçük Suzuki Fronte 360 ​​ve Suzuki Fronte 500 bulunmaktadır.

Ünlü off-road Jimny 1970 yılında geldi ve birkaç şasi ve motor vardı. 70'li yılların diğer araçları Cervo, Alto ve Fronte, aynı zamanda yıllar boyunca bir takım çeşitlilikler ve gelişmelerle birlikte.

80'lerin gelmesiyle birlikte Suzuki, GM ile (1981'de) batı pazarında önemli bir yer edinen bir iş anlaşması sayesinde okyanus boyunca genişlemeye başladı. Ayrıca, 1983 yılında orada otomobil üretmek için Hintli otomobil şirketi Maruti ile ortaklığa başladılar. Bir yıl sonra, 1984'te Suzuki Motor GmbH Deutchland, Almanya'nın Heppenheim kentinde kapılarını açıyor.

Swift ve Vitara modelleri 80'lerin sonunda tanıtıldı ve Suzuki, 10 milyon adetlik üretime ulaştı. 90'lı yıllar boyunca, şirket dünyanın her yerindeki fabrikalarla büyümeye devam etti ve birkaç 4x4 model daha tanıtıldı. Şu anda, Suzuki, dünyanın dört bir yanında 35 üretim tesisi ve 192 ülkede mevcut olması ile dünyanın en büyük 12. otomotiv üreticisi olarak listelenmiştir.

Devamı  

15 / 153
Whatsapp Destek
Test
Siparişniz Alınmıştır