TOYOTA YEDEK PARÇA

TOYOTA YEDEK PARÇA

Toyota yedek parça siparişleriniz için aynı gün uygun fiyatlı kargo teslimi gerçekleştirmekteyiz. Toyota Yedek Parça siparişlerinizi kapıda ödeme, havale, eft veya kredi kartı seçenekleri ile sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.


Toyota'nın tarihi 1933 yılında şirketin kurucusu oğlu Kiichiro Toyoda yönetimindeki otomobil üretimine adanmış Toyoda Otomatik Tezgah İşleri bölümü olmasıyla başladı. Kiichiro Toyoda, otomobil üretimini araştırmak için 1929'da Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat etmiş ve 1930'da benzinli motorları araştırmaya başlamıştı. Toyoda Otomatik Tezgah İşleri, yerli hükümet üretimine ihtiyaç duyan Japon hükümeti tarafından otomobil üretimi geliştirmeye teşvik edildi. Çin ile savaş. Bölüm 1934'te Mayıs 1935'te ilk Model A1 binek otomobilinde ve Ağustos 1935'te G1 kamyonunda kullanılan ilk Tip A Motorunu üretti. Model AA binek otomobilinin üretimi 1936'da başladı. İlk araçlar çarpıcı bir benzerlik taşıyor. Dodge Power Wagon ve Chevrolet'e, bazı parçaları Amerikan orijinalleriyle değiştiriyordu. 


Toyota Grubu bugün arabalarıyla en iyi bilinmesine rağmen, hala tekstil sektöründe ve halen bilgisayarlı otomatik tezgahlar ve dünya çapında mevcut olan elektrikli dikiş makineleri üretmektedir.