TATA YEDEK PARÇA

TATA YEDEK PARÇA

Tata yedek parça siparişleriniz için aynı gün uygun fiyatlı kargo teslimi gerçekleştirmekteyiz. Tata Yedek Parça siparişlerinizi kapıda ödeme, havale, eft veya kredi kartı seçenekleri ile sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Tata Motors Limited, eski adıyla Tata Mühendislik ve Lokomotif Şirketi (TELCO), merkezi Mumbai, Maharashtra, Hindistan'da bulunan Hint çok uluslu bir otomotiv üretim şirketidir. Hint bir holding olan Tata Grubunun bir parçasıdır. Ürünleri arasında binek otomobiller, kamyonlar, minibüsler, otobüsler, otobüsler, spor otomobiller, inşaat ekipmanları ve askeri araçlar bulunmaktadır. 


Tata Motors, Hindistan'da Jamshedpur, Pantnagar, Lucknow, Sanand, Dharwad ve Pune'da ve ayrıca Arjantin, Güney Afrika, Büyük Britanya ve Tayland'da oto üretim ve montaj tesislerine sahiptir. Pune, Jamshedpur, Lucknow ve Dharwad, Hindistan ve Güney Kore, İngiltere ve İspanya'da araştırma ve geliştirme merkezlerine sahiptir. Tata Motors'un ana iştirakleri İngiliz premium otomobil üreticisi Jaguar Land Rover'ı (Jaguar ve Land Rover otomobillerinin üreticisi) ve Güney Koreli ticari araç üreticisi Tata Daewoo'yu satın aldı. Tata Motors, Marcopolo SA (Tata Marcopolo) ile bir otobüs üretim ortak girişimine, Hitachi (Tata Hitachi İnşaat Makineleri) ile bir inşaat ekipmanı üretim ortak girişimine ve Fiat Chrysler ve Tata markalı otomobil üreticisi Fiat Chrysler ile bir ortak girişime sahiptir. Araçlar.


1945 yılında lokomotif üreticisi olarak kurulan şirket, ilk ticari aracını 1954 yılında Daimler-Benz AG ile işbirliği yaparak 1969'da sona erdi. Tata Motors, 1988 yılında TataMobile'in piyasaya sürülmesiyle binek otomobil pazarına girdi. 1991 yılında Tata Sierra, rekabetçi bir yerli otomobil geliştirme kapasitesine ulaşan ilk Hintli üretici oldu.1998 yılında, Tata ilk yerli yerli binek otomobil olan Indica'yı piyasaya sürdü ve 2008 yılında dünyanın en ucuz arabası olan Tata Nano'yu piyasaya sürdü. Tata Motors, 2004 yılında Güney Koreli kamyon üreticisi Daewoo Commercial Vehicles Company'yi satın aldı ve 2008'de Ford'dan Jaguar Land Rover'ı satın aldı.


Tata Motors, BSE SENSEX endeksinin, Hindistan Ulusal Borsa'sının ve New York Borsasının kurucusu olduğu (BSE) Bombay Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem görmektedir. Şirket, 2019 itibarıyla dünyanın en büyük şirketleri arasında Fortune Global 500 listesinde 265. sırada yer alıyor. 


17 Ocak 2017'de Natarajan Chandrasekaran, Tata Group şirketinin başkanlığına atandı. Tata Motors, FY2019'da UV pazar payını% 8'in üzerine çıkarıyor.