RENAULT YEDEK PARÇA

RENAULT YEDEK PARÇA

Renault yedek parça siparişleriniz için aynı gün uygun fiyatlı kargo teslimi gerçekleştirmekteyiz. Renault Yedek Parça siparişlerinizi kapıda ödeme, havale, eft veya kredi kartı seçenekleri ile sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Renault Grubu, yasal olarak Renault SA) Fransız çok uluslu bir otomobil üreticisidir 1899 yılında kuruldu. Şirket, bir dizi otomobil ve kamyonet üretiyor ve geçmişte kamyon, traktör, tank, otobüs / tur otobüsü, uçak motoru ve otomobili araç üretiyordu.


Internationale des Constructeurs d'Automobiles Örgütü'ne göre, 2016 yılında Renault üretim hacmiyle dünyanın dokuzuncu en büyük otomobil üreticisi oldu. 2017 yılına gelindiğinde, Renault – Nissan – Mitsubishi Alliance, Volkswagen AG'yi en üst noktaya vuran dünyanın en büyük hafif araç satıcısı oldu.


Merkezi Paris yakınlarındaki Boulogne-Billancourt'da bulunan Renault grubu, Renault markalı ve iştirakleri Alpine, Romanya'dan Otomobil Dacia, Güney Kore'den Renault Samsung Motors ve Rusya'dan AvtoVAZ'dan oluşuyor. Renault, Japonya'nın Nissan'ında% 43,4'lük kontrol payına, ve Almanya'nın Daimler AG'sinde% 1,55'lik bir hisseye sahiptir (2012'den bu yana Renault, Daimler'in Mercedes A-Serisi ve B-Serisi otomobiller için motor üretmektedir. Renault ayrıca RCI Banque (otomotiv finansmanı), Renault Retail Group (otomotiv dağıtım) ve Motrio'nun (otomotiv parçaları) yan kuruluşlarına da sahiptir. Renault, Oyak-Renault (Türkiye), Renault Pars (İran) dahil olmak üzere çeşitli ortak girişimlere sahiptir. Fransız hükümeti Renault'nun% 15 hissesine sahiptir.


Daha önce Renault Véhicules Industriels olarak bilinen Renault Trucks, 2001 yılından beri AB Volvo'nun bir parçası. Renault Tarım, 2008 yılında Alman tarım ekipmanı üreticisi CLAAS'ın% 100'ü oldu.


Renault ve Nissan birlikte 2011'den başlayarak üç ila dört yıl boyunca sekiz elektrikli araca 4 milyar € (5.16 milyar $) yatırım yaptılar. 


Renault, motor sporları, özellikle toplanma, Formula 1 ve Formula E'deki rolüyle tanınıyor. Araba gövdeleri için matematiksel eğri modelleme üzerine yaptığı ilk çalışma, bilgisayar grafikleri tarihinde önemlidir.