OPEL YEDEK PARÇA

OPEL YEDEK PARÇA

Opel yedek parça siparişleriniz için aynı gün uygun fiyatlı kargo teslimi gerçekleştirmekteyiz. Opel Yedek Parça siparişlerinizi kapıda ödeme, havale, eft veya kredi kartı seçenekleri ile sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.


Opel Automobile GmbH;

Alman otomobil üreticisi, Ağustos 2017'den beri Fransız otomobil üreticisi Groupe PSA'nın bir yan kuruluşudur. 1929'dan 2017'ye kadar Opel, Amerikan otomobil üreticisi General Motors'a aitti. Opel araçları Birleşik Krallık'ta Vauxhall markası altında satılmaktadır. Bazı Opel araçları Avustralya'da Holden markası altında, Kuzey Amerika ve Çin'de Buick, Saturn ve Cadillac markaları altında rozet mühendisliği yapıyor.


Opel, köklerini Adam Opel tarafından 1862 yılında Rüsselsheim am Main'de kurulan bir dikiş makinesi üreticisine kadar takip ediyor. Şirket 1886'da bisiklet üretmeye başladı ve ilk otomobilini 1899'da üretti. 1929'da borsada listelendikten sonra General Motors, Opel'de çoğunluk hissesini aldı ve daha sonra 1931'de Amerikan kontrolünü kurdu.


Mart 2017'de Groupe PSA, Opel'i General Motors'tan 2.2 milyar € karşılığında satın almayı kabul etti ve Fransız otomobil üreticisini Volkswagen'den sonra Avrupa'nın en büyük ikinci şirketi yaptı.


Opel'in merkezi Almanya'nın Hessen şehrinde bulunan Rüsselsheim am Main'de bulunmaktadır. Şirket, Opel markalı binek araçlar, hafif ticari araçlar ve araç parçaları tasarlar, mühendisler, üretir ve dağıtır ve İngiliz kardeş markası Vauxhall ile birlikte dünya çapında 60'ın üzerinde ülkede bulunmaktadır.