NISSAN YEDEK PARÇA

NISSAN YEDEK PARÇA

Nissan yedek parça siparişleriniz için aynı gün uygun fiyatlı kargo teslimi gerçekleştirmekteyiz. Nissan Yedek Parça siparişlerinizi kapıda ödeme, havale, eft veya kredi kartı seçenekleri ile sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Nissan Motor Co., Ltd olarak bilinir. Okohama'da bulunan çok uluslu otomobil üreticisi. Şirket, araçlarını Nissan, Infiniti ve Datsun markaları altında Nismo etiketli şirket içi performans ayarlama ürünleriyle satıyor. Şirket, adını Nissan Group olarak adlandırılan Nissan zaibatsu olarak takip ediyor.


1999'dan bu yana Nissan, Japonya Nissan, Japonya Mitsubishi Motors ve Fransa Renault arasında bir ortaklık olan Renault – Nissan – Mitsubishi Alliance'ın (2016 yılında Mitsubishi'ye katılıyor) bir parçası. 2013 itibariyle Renault, Nissan'ta% 43,4 oy alırken, Nissan da Renault'da% 15 oy vermiyor. Ekim 2016'dan itibaren Nissan, Mitsubishi Motors'un% 34'lük hissesini elinde tutuyor.


2013 yılında Nissan, Toyota, General Motors, Volkswagen Grubu, Hyundai Motor Group ve Ford'dan sonra dünyanın altıncı en büyük otomobil üreticisi oldu. Birlikte ele alındığında, Renault – Nissan İttifakı dünyanın en büyük dördüncü otomobil üreticisi olacaktı. Nissan, Çin, Rusya ve Meksika'nın önde gelen Japon markası. 


2014 yılında Nissan, Kuzey Amerika'nın en büyük otomobil üreticisi oldu. 


Nissan, Nisan 2018 itibarıyla 320.000'den fazla tam elektrikli araç satışı ile dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisidir.  Otomobil üreticisinin tamamen elektrikli dizisinin en çok satan aracı, tamamen elektrikli bir otomobil olan Nissan LEAF ve tarihte dünyanın en çok satan karayolu özellikli plug-in elektrikli otomobili.


Ocak 2018'de Nissan CEO'su Hiroto Saikawa, 2021'den itibaren piyasaya sürülen tüm Infiniti araçlarının hibrid araçlar veya tamamen elektrikli araçlar olacağını duyurdu.