MAZDA YEDEK PARÇA

MAZDA YEDEK PARÇA

Mazda yedek parça siparişleriniz için aynı gün uygun fiyatlı kargo teslimi gerçekleştirmekteyiz. Mazda Yedek Parça siparişlerinizi kapıda ödeme, havale, eft veya kredi kartı seçenekleri ile sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Mazda Motor Corporation genellikle kullanıcılar arasında Mazda olarak anılır, Fuchū, Aki District, Hiroshima Prefecture, Japonya merkezli bir Japon çok uluslu otomobil üreticisidir. 


2015 yılında Mazda, küresel satışlar için 1.5 milyon araç üretti ve bunların çoğunluğu (yaklaşık 1 milyon) şirketin Japon tesislerinde üretildi, geri kalanı ise dünyadaki çeşitli diğer tesislerden geliyordu. 2015 yılında Mazda dünya çapındaki üretiminin on beşinci büyük otomobil üreticisi oldu. 

Mazda ismi, şirketin ilk üç tekerlekli kamyonunun üretimi ile ortaya çıktı. Model adı için diğer adaylar arasında Sumera-Go, Tenshi-Go ve daha fazlası vardı. 

İsim ayrıca bu kompakt araçların imajını aydınlatacağı ümidiyle Ahura Mazda (Işık Tanrısı) ile de ilişkilendirildi.

Şirket web sitesi ayrıca ismin şirketin kurucusu Jujiro Matsuda'nın adından da kaynaklandığını belirtiyor. Önerilen diğer isimler "tanrı" (Sumera) ve "melek" (Tenshi) anlamına gelir; her ikisi de Matsuda'nın insan inancına gösterdiği güçlü ilgiyi gösterir.

Mazda yazısı, satıştan sorumlu Mitsubishi'nin şirket amblemi ile birlikte Toyo Kogyo üç tekerlekli kamyon tescilli ticari markasını üretmek için kullanıldı.