LANCIA YEDEK PARÇA

LANCIA YEDEK PARÇA

Lancia yedek parça siparişleriniz için aynı gün uygun fiyatlı kargo teslimi gerçekleştirmekteyiz. Lancia Yedek Parça siparişlerinizi kapıda ödeme, havale, eft veya kredi kartı seçenekleri ile sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Lancia & C. Fabbrica Automobili, 29 Kasım 1906'da Fiat yarış pilotları Vincenzo Lancia (1881-1937) ve arkadaşı Claudio Fogolin (1872-1945) tarafından Torino'da kuruldu. Lancia tarafından üretilen ilk otomobil, 1907'den 1908'e kadar üretimde kalan "Tipo 51" veya "12 HP" (daha sonra "Alfa") idi. 28 PS güç çıkışına sahip küçük bir dört silindirli motoru vardı. 21 kW; 28 hp). 


1910'da Lancia bileşenleri Amerika Birleşik Devletleri'ne ihraç edildi ve SGV Şirketi tarafından bir araya gelerek SGV olarak satıldı.1915 yılında, Lancia ilk kamyonu, özel bir seri olarak devam eden Jota'yı da üretti. 1937'de Vincenzo kalp krizinden öldü. Eşi Adele Miglietti Lancia ve oğlu Gianni Lancia şirketin kontrolünü ele geçirdi. Vittorio Jano'yu mühendis olarak katılmaya ikna ettiler. Jano, şimdiye kadar 6C, P2 ve P3 gibi en başarılı yarış arabaları da dahil olmak üzere çeşitli Alfa Romeo modelleri tasarlayarak kendisi için bir isim yapmıştı.Torino'daki Lancia otomobillerinin ilk üretildiği eski Lancia Borgo San Paolo Fabrikası

Lancia, otomotiv dünyasında çok sayıda yeniliği olan otomobilleri tanıtmasıyla ünlüdür. Bunlar arasında standart ekipman olarak komple bir elektrik sistemine sahip olan ilk Avrupa üretim otomobili olan 1913 te Theta da bulunmaktadır.  Lancia'nın monokok şasi kullanan ilk arabası - 1922'den 1931'e kadar üretilen Lambda - yay ve hidrolik amortisörü tek bir üniteye (sonraki Lancias'ta Appia'ya kadar kullanılabilecek bir özellik) dahil eden 'Kayar Sütun' bağımsız ön süspansiyona sahipti 1963 yılında değiştirildi). 1948'de ilk 5 vitesli şanzıman bir üretim aracına (Seri 3 Ardea) takıldı. Lancia, ilk tam üretim V6 motorunu, V8 ve V12 motor konfigürasyonları ile daha önce endüstri lideri deneylerden sonra 1950 Aurelia'daüretti. Aynı zamanda bir V4 motoru üreten ilk üreticiydi. Diğer yenilikler, üretim arabalarında (canlı aksların bir arabanın hem ön hem de arka aksları için ortak uygulama olduğu bir çağda) ve ilk olarak Aurelia ve Flaminia serisine takılan arka transakslarda bağımsız süspansiyonun kullanılmasını içeriyordu. Bu inovasyon çabası, sürekli mükemmellik arayışı, kalitenin tespiti, karmaşık inşaat süreçleri ve antika üretim makineleri, tüm arabaların esasen el yapımı olması gerektiği anlamına geliyordu. Çeşitli modeller arasında çok az ortaklıkla üretim maliyeti artmaya devam ederken, düz talep sonunda Lancia'nın yaşayabilirliğini etkiledi.


Yüksek lisans mühendisi Gianni Lancia, 1947'den 1955'e kadar Lancia'nın başkanıydı. 1956'da Pesenti ailesi, şirketten sorumlu Carlo Pesenti (1907-1984) ile Lancia'nın kontrolünü ele geçirdi.