LADA YEDEK PARÇA

LADA YEDEK PARÇA

Lada yedek parça siparişleriniz için aynı gün uygun fiyatlı kargo teslimi gerçekleştirmekteyiz. Lada Oto Yedek Parça siparişlerinizi kapıda ödeme, havale, eft veya kredi kartı seçenekleri ile sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Lada , Fransız Renault Grubu'na ait bir Rus şirketi AvtoVAZ tarafından üretilen bir otomobil markasıdır. AvtoVAZ tarafından Fiat'tan teknik destek alarak üretilen ilk otomobiller, tasarımcı A. M. Cherny tarafından önerildikten sonra seçildiği iddia edilen Zhiguli markası altında pazarlandı. [2] Otomobiller dış pazarlara ihraç edildiğinde, Zhiguli markasının Rusça olmayan konuşmacılar için konuşmak zor olduğu için uygunsuz olduğu bulundu ve gigolo kelimesine çok benzediği söyleniyordu.


Lada markası 1973'te ortaya çıktı ve o zamandan beri AvtoVAZ araçlarının ana markası haline geldi. Lada ismi, Slav dilinde (lad'ya [ru]) bir tür küçük tekneden türetilmiştir ve otomobilin logosu ile simgelenmiştir. Markanın Rusya'da uzun bir geçmişi var ve Sovyet sonrası ülkelerde iyi biliniyor; Bugün Lada araçları uygun fiyatlı ve paranızın karşılığını veren bir konumdadır.


Başarısının anahtarlarının rekabetçi fiyat, güvenilirlik, basit DIY dostu mekanik ve basit işlevsellik olduğu söyleniyordu. Araç, birçok ülkede lisans altında üretildi. Rekabetçi fiyatlandırma ve servis kolaylığı, Ladas'ı polis arabaları, taksiler ve Avrupa, Afrika ve Karayipler'in birçok bölgesinde bir dizi kamu hizmeti ve sivil savunma aracı olarak popüler hale getirdi.