KIA YEDEK PARÇA

KIA YEDEK PARÇA

Kia yedek parça siparişleriniz için aynı gün uygun fiyatlı kargo teslimi gerçekleştirmekteyiz. Kia Oto Yedek Parça siparişlerinizi kapıda ödeme, havale, eft veya kredi kartı seçenekleri ile sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Merkezi Kia Motors olarak bilinen Kia Motorlu Araçlar Şirketi Güney Kore'nin ikincisidir. 2015 yılında 3,3 milyondan fazla araç satışı ile Hyundai Motor Company'yi takip eden en büyük otomobil üreticisi. Kia Motor Corporation, Aralık 2015 itibariyle 6 milyar ABD dolarının biraz üzerinde% 33,88 hisseye sahip Hyundai'nin sahip olduğu bir azınlıktır. Buna karşılık Kia,% 4,9 ile% 45,37 arasında değişen, toplam 8,3 milyar ABD dolarından fazla olan yirmiden fazla Hyundai yan kuruluşunun bir azınlık sahibidir.


Kia, Aralık 1944'te çelik boru ve bisiklet parçaları üreticisi olan Kyungsung Precision Industry olarak kuruldu ve sonunda Kore'nin ilk yerli bisikletini Samchully'yi 1951'de üretti. 1952'de Kyungsung Precision Industry adını Kia Industries,olarak değiştirdi ve daha sonra Honda lisanslı küçük motosikletler (1957'den itibaren), Mazda lisanslı kamyonlar (1962) ve arabalar (1974) yaptı. Şirket ilk entegre otomotiv montaj fabrikasını 1973 yılında Sohari Fabrikası'nda açtı. Kia, yeni askeri diktatör Chun Doo-hwan'ın sanayi konsolidasyonunu uyguladıktan sonra üretimin sona erdiği 1981 yılına kadar küçük Brisa otomobil serisini inşa etti. Bu, Kia'yı binek araçlarından vazgeçmeye ve tamamen hafif kamyonlara odaklamaya zorladı. 1981 zorla kapatılmadan önce, Kia binek otomobil serisini lisans kapsamında monte edilmiş diğer iki yabancı modelle tamamladı: Fiat 132 ve Peugeot 604. 1986'dan başlayarak (sadece 26 otomobilin üretildiği, ertesi yıl 95.000'in üzerinde olduğu zaman), Kia, Ford ile ortaklaşa otomobil endüstrisine tekrar katıldı. Kia, hem Güney Kore'de yurtiçi satışlar için hem de diğer ülkelere ihracat için birkaç Mazda türevi araç üretti. Bu modeller arasında Ford Festiva ve Ford Aspire olarak Kuzey Amerika ve Avustralasya'da satılan Mazda 121 ve Avella'ya dayanan Kia Pride vardı. 1992'de Kia Motors America Amerika Birleşik Devletleri'nde kuruldu. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ilk Kia markalı araçlar 1992 yılında Portland, Oregon'daki dört bayiden satıldı. O zamandan beri, Kia yöntemsel olarak bir seferde bir bölgeyi genişletti. 1994 yılındaki bayiler Sephia'yı sattı; ve birkaç yıl sonra, ABD segmenti Sportage'ın eklenmesiyle çizgilerini genişletti. 1995 yılına kadar otuz eyalette yaklaşık yüz Kia bayisi bulunarak rekor 24.740 otomobil satıldı. 

Kia Seul Gangnam Bölgesi Merkez Ofisi

Ancak, Asya mali krizi sırasında, Kia 1997'de iflas ettiğini açıkladı; 1998 yılında Hyundai Motor Company ile her iki şirket arasında mülkiyet alışverişi yaparak çeşitlendirme anlaşması imzalandı. Hyundai Motor Company, şirketin% 51'ini satın aldı ve 1986'dan beri Kia Motors'a ilgi duyan Ford Motor Company'den daha yüksek teklif aldı. Sonraki yatırımlardan sonra Hyundai Motor Company, Kia Motor Corporation'ın yaklaşık üçte birine sahiptir. Hyundai Motor Company, Kia'nın en büyük hissedarı olarak kalırken, Kia Motor Company ayrıca 22 farklı Hyundai Motor Company iştirakinin de mülkiyetini elinde tutuyor. 2005 yılından bu yana, Kia Avrupa pazarına odaklanmıştır ve tasarımı "çekirdek gelecekteki büyüme motoru" olarak tanımlamıştır - 2006'da Peter Schreyer'ın baş tasarım sorumlusu olarak işe alınmasına ve ardından yeni bir kurumsal ızgara oluşturulmasına 'Tiger Nose'. Ekim 2006'da, Kia Motors America, Georgia, West Point'te bulunan Kia Motors Manufacturing Georgia için şirket için 1 milyar ABD doları tutarında bir yatırımı temsil etti. Kia Motors Manufacturing Georgia, Kia'nın art arda 15'inci ABD artış yılını kaydetmesinin ardından Şubat 2010'da açıldı. pazar payı. Ağustos 2014'te şirket, Katolik Kilisesi'nden Papa Francis, Güney Kore'ye beş günlük bir ziyaret sırasında kompakt arabalarından biri olan Kia Soul'dan geçtiğinde uluslararası ilgi gördü. Kia Soul, Papa'nın kullandığı diğer iki araçtan, Kia Karnavalı ve Hyundai'nin Santa Fe'sinden daha fazla dikkat çekti, çünkü 14 Ağustos'ta Seul Havaalanı'na varışının yüksek profilli karşılama töreninde ortaya çıktı. 2016 yılında, Kia Motors güvenilirlik modeli, J.D. Power and Associates, 1989'dan bu yana ilk lüks olmayan otomobil üreticisi oldu