KARSAN YEDEK PARÇA

KARSAN YEDEK PARÇA

Karsan yedek parça siparişleriniz için aynı gün uygun fiyatlı kargo teslimi gerçekleştirmekteyiz. Karsan Minibüs Yedek Parça siparişlerinizi kapıda ödeme, havale, eft veya kredi kartı seçenekleri ile sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Karsan, 1966 yılında Bursa'da hafif ticari araçlar üretmek üzere kuruldu. Koç Topluluğu, 1979-1998 yılları arasında şirketin yönetim kontrolünü üstlendi. Daha sonra Kıraça Grubu 1998 yılında İnan Kıraç önderliğindeki hisselerin çoğunluğunu alarak şirketi devraldı.


% 100 Türk sermayesine sahip olan Karsan, Fransız üretici ile Fiat Ducato ve Peugeot Boxer'ın yenilenmiş versiyonu ile yapılan lisans anlaşmasıyla Peugeot hafif ticari araçlar üretiyor ve satıyor. Bunlara ek olarak, Karsan ambulanslar, taksiler, devriye araçları ve 4x4'ler gibi özel araçlar üretmekte ve satmaktadır.


Karsan'ın hafif kamyon üretimi için Hyundai, uzun mesafeli römork kamyonları için Renault Trucks ve otobüs üretimi için BredaMenarinibus ile de işbirlikleri bulunmaktadır. 


Karsan'ın V-1'i, New York City'nin Yarının Taksisi için Ford Transit Connect ve Nissan NV200 ile birlikte üç finalistten biriydi. Nissan NV200, 3 Mayıs 2011'de kazanan modeli duyurdu.


2010 yılının sonunda, J9 Premier minibüsünün yerini üç gövde versiyonunda bulunan Karsan J10 aldı - 14, 17 veya 20 koltuklu ve Euro 4 common rail 2,3 litre dizel motor veya Iveco kökenli. 4] 2013 yılı sonunda J10 minibüsün yerini Karsan Jest aldı.