JEEP YEDEK PARÇA

JEEP YEDEK PARÇA

Jeep yedek parça siparişleriniz için aynı gün uygun fiyatlı kargo teslimi gerçekleştirmekteyiz. Jeep Oto Yedek Parça tüm modellere yönelik sipişleriniz için kapıda ödeme, havale, eft veya kredi kartı seçenekleri ile sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Jeep, Amerikan otomobil markası ve İtalyan-Amerikan şirketi Fiat Chrysler Automobiles'in yüzde yüz iştiraki olan FCA US LLC'nin (eski adıyla Chrysler Group, LLC) bir markasıdır. Jeep, Chrysler'in Jeep'i kalan varlıklarla birlikte önceki sahibi American Motors Corporation'dan (AMC) satın aldığı 1987'den beri Chrysler'in bir parçası.


Jeep'in ürün yelpazesi sadece bir spor kamyonu da dahil olmak üzere hem çapraz geçişler hem de tamamen off-road layık modeller olan spor amaçlı araçlardan oluşur. Daha önce, Jeep'in ürün yelpazesinde diğer kamyonetlerin yanı sıra küçük kamyonetler ve birkaç roadster vardı. Jeep'in bazı araçları - Grand Cherokee gibi - 1963 Wagoneer'in başladığı düşünülen bir pazar segmenti olan lüks SUV segmentine giriyor. Jeep, 2008'de 500.000'den 2016'da küresel olarak 1.4 milyon SUV sattı. [6] [7] üçte ikisi Kuzey Amerika'da Fiat-Chrysler'in ABD'de en çok satan markasıydı. 2017 yılının ilk yarısında ABD'de tek başına 2.400'den fazla bayi Jeep markalı araçları satmak için imtiyaz haklarına sahiptir ve Jeep ayrı bir şirkete devredilirse, 22 ila 33,5 milyar dolar arasında olduğu tahmin edilmektedir - tüm FCA'dan (ABD) biraz daha fazla.


1940'tan önce "jeep" terimi ABD olarak kullanılmıştı. Yeni askerler veya araçlar için ordu yılanı, ama 1941'de üretime giren II.Dünya Savaşı "jeep", özellikle bu hafif askeri 4x4'ün ismine bağlıydı ve tartışmalı olarak onları en eski dört tekerlekten seri üretim yapıyor artık SUV olarak bilinen araçlar.  Jeep, İkinci Dünya Savaşı sırasında ve savaş sonrası dönemde Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri ve Müttefiklerinin birincil hafif 4 tekerlekten çekişli aracı oldu. Terim, savaşın ardından dünya çapında yaygınlaştı. Doug Stewart şunları kaydetti: "Spartan, sıkışık ve akıl almaz derecede işlevsel bir cip, Yankee marifetinin ve utangaç, yapılabilecek kararlılığının her yerde bulunan dört tekerlekli kişileşmesi oldu." Humvee gibi daha sonraki nesil askeri hafif ticari araçların öncüsüdür ve orijinal Seri I Land Rover gibi sivil analogların oluşturulmasına ilham vermiştir. Benzer askeri ve sivil rollere hizmet eden birçok Jeep varyantı o zamandan beri diğer ülkelerde tasarlandı.


Jeep markasının merkezi, Willys-Overland'ın 1945'te orada ilk CJ veya Civil Jeep markalı modellerin üretimine başladığından beri Toledo, Ohio'da bulunuyor. Onun yerine geçen, kavramsal olarak tutarlı Jeep Wrangler serisi, 1986'dan beri üretimde. Wrangler, sağlam aksları ve üstü açıkken, arkadan motorlu 911'in kimliği kadar merkezi olan Jeep modeli olarak anılıyor. 


En az iki Jeep modeli (CJ-5 ve SJ Wagoneer), üç yıllık olağanüstü bir üretim çalışması veya tek bir gövde nesli yaşadı.


Küçük harfle "jeep" terimi, engebeli arazide kullanıma uygun Jeep'ten esinlenen araçlar için genel bir terim olarak kullanılmaya devam etmektedir.