FORD YEDEK PARÇA

FORD YEDEK PARÇA

Ford yedek parça siparişleriniz için aynı gün uygun fiyatlı kargo teslimi gerçekleştirmekteyiz.Oto Yedek Parça siparişlerinizi kapıda ödeme, havale, eft veya kredi kartı seçenekleri ile sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Ford olarak bilinen Ford Motor Company, genel merkezi Detroit'in bir banliyösü olan Dearborn, Michigan'da bulunan Amerikan şirketi olup dünya genelinde faaliyet gösteren çok uluslu bir otomobil üreticisidir. Henry Ford tarafından kuruldu ve 16 Haziran 1903'te kuruldu. Şirket, Ford markası altında otomobil ve ticari araçlar ve Lincoln markası altında en lüks otomobilleri üretmekte ve satmaktadır. Ford ayrıca İngiltere'nin Aston Martin'inin% 8 hissesi ve Jiangling Motors'un% 32 hissesinin Brezilyalı SUV üreticisi Troller'in sahibidir. Ayrıca Çin (Changan Ford), Tayvan (Ford Lio Ho), Tayland (AutoAlliance Tayland), Türkiye (Ford Otosan) ve Rusya'da (Ford Sollers) ortak girişimleri bulunmaktadır. Şirket, New York Borsasında işlem görmektedir ve Ford ailesi tarafından kontrol edilmektedir. 

Ford, hareketli montaj hatları ile karakterize edilen özenle tasarlanmış üretim dizilerini kullanarak büyük ölçekli otomobil üretimi ve endüstriyel işgücünün büyük ölçekli yönetimi için yöntemler tanıttı; 1914 yılında, bu yöntemler tüm dünyada Fordizm olarak biliniyordu. Ford'un sırasıyla 1989 ve 2000 yıllarında satın alınan eski İngiliz yan kuruluşları Jaguar ve Land Rover, Mart 2008'de Hindistan'ın Tata Motors'a satıldı. Ford, 1999'dan 2010'a kadar İsveçli otomobil üreticisi Volvo'ya sahipti. Ford, 2011 yılında 1938'den beri ABD, Kanada, Meksika ve Orta Doğu'da giriş seviyesi lüks otomobiller pazarladığı Mercury markasını bıraktı.

Ford, 2015 araç üretimine dayanan ABD'nin ikinci en büyük otomobil üreticisi (General Motors'un arkasında) ve dünyanın beşinci en büyük otomobilidir (Toyota, VW, Hyundai-Kia ve General Motors'un arkasında). 2010 yılı sonunda Ford, Avrupa'nın beşinci büyük otomobil üreticisi oldu.  Şirket 1956'da halka açıldı, ancak Ford ailesi, özel B Sınıfı hisseleri aracılığıyla hala yüzde 40 oy haklarına sahip. 21. yüzyılın başlarındaki mali kriz sırasında iflasa yakındı, ancak o zamandan beri kârlılığa döndü. [10] Ford, 2017 Fortune 500 listesinde 2017 yılında 156,7 milyar dolarlık küresel gelirlere dayanan en iyi Amerikan merkezli şirketti. 2008 yılında Ford, 5.532 milyon otomobil üretti ve dünya çapında yaklaşık 90 tesis ve tesiste yaklaşık 213.000 çalışan istihdam etti.