DACIA YEDEK PARÇA

DACIA YEDEK PARÇA

Dacia yedek parça siparişleriniz için aynı gün uygun fiyatlı kargo teslimi gerçekleştirmekteyiz. Dacia Yedek Parça siparişlerinizi kapıda ödeme, havale, eft veya kredi kartı seçenekleri ile sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Otomobil Dacia S.A. adını bugünkü Romanya'yı oluşturan tarihi bölgeden alan bir Rumen otomobil üreticisidir. Şirket 1966 yılında kuruldu ve 1999'dan beri Fransız otomobil üreticisi Renault'nun bir yan kuruluşudur. Geliriyle Romanya'nın en büyük şirketi ve 2018'de ülkenin toplam ihracatının% 8'ini oluşturan en büyük ihracatçıdır.


Bölgedeki ilk tesis, IAR uçak üreticisinin bir uzantısı olarak 1942-1945 yılları arasında inşa edildi. Colibași-Pitești bölgesinde Mareşal Ion Antonescu (II. Dünya Savaşı sırasında Romanya'nın Şefi) emriyle inşa edilen yeni fabrikanın ayda 600'e kadar uçak motoru üretmesi planlandı. Bina işi 1945 yılında tamamlandı. Savaştan sonra tesis Romanya Demiryolları tarafından devralındı ​​ve daha sonra Dacia tesisleri üretildi.


Dacia'nın Nisan 2016'dan Mayıs 2018'e kadar CEO'su Yves Caracatzanis'ti. Yerine "kişisel nedenlerle" sadece dört ay sonra ayrılan Antoine Doucerain girdi. [9] Geçici yönetici Jerome Olive tarafından kısa bir süre sonra, pozisyon 2018 Aralık ayında Christophe Dridi tarafından dolduruldu.