CITROEN YEDEK PARÇA

CITROEN YEDEK PARÇA
Citroen yedek parça siparişleriniz için aynı gün uygun fiyatlı kargo teslimi gerçekleştirmekteyiz. Citoren Oto Yedek Parça siparişlerinizi kapıda ödeme, havale, eft veya kredi kartı seçenekleri ile sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Citroen 1919 yılında Fransız sanayici André-Gustave Citroen tarafından kurulan ve 1976'dan beri PSA Peugeot Citroen grubunun bir parçası olan bir Fransız otomobil üreticisidir.

1934 yılında firma Traction Avant ile yenilikçi teknoloji konusundaki itibarını artırdı. Bu araba dünyanın ilk seri üretilen önden çekişli otomobiliydi ve aynı zamanda mekanik bileşenleri destekleyen şasisi olmayan yekpare bir yapıya sahip ilk otomobillerden biriydi. 

1954'te dünyanın ilk hidropnömatik kendiliğinden yayılan süspansiyon sistemini ürettiler, daha sonra 1955'te devrim niteliğindeki DS, modern disk frenlere sahip ilk seri üretilen otomobil ve 1967'de çeşitli modellerini tanıttılar dolambaçlı yollarda daha fazla görünürlük sağlayan döner farlar; bu arabalara üç Avrupa Yılın Otomobili dahil olmak üzere çeşitli ulusal ve uluslararası ödüller verildi.

Motor sporlarında başarılı bir geçmişe sahip olan Citroen, Uluslararası Otomobil Federasyonu'ndan üç farklı resmi şampiyonluk kazanan tek otomobil üreticisidir: Dünya Ralli Baskın Şampiyonası beş kez,Dünya Ralli Şampiyonası sekiz kez ve Dünya Turu Araba Şampiyonası.

Citroen, 1984 yılından bu yana, bugün marka için büyük bir pazarı temsil eden Dongfeng Peugeot-Citroen ortak girişimi aracılığıyla Çin'de araç satmaktadır. 2014 yılında PSA Peugeot Citroen ciddi finansal zorluklarla karşılaştığında Dongfeng Motor Corporation bir mülkiyet hissesi aldı.