CHEVROLET YEDEK PARÇA

CHEVROLET YEDEK PARÇA

Chevrolet yedek parça siparişleriniz için aynı gün uygun fiyatlı kargo teslimi gerçekleştirmekteyiz. Chevrolet Oto Yedek Parça siparişlerinizi kapıda ödeme, havale, eft veya kredi kartı seçenekleri ile sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Chevrolet halk dilinde Chevy ve resmi olarak dahi General Motors Company'nin Chevrolet Bölümü olarak anılır, Amerikalı üretici General Motors'un (GM) bir Amerikan otomobil bölümüdür. Louis Chevrolet ve General Motors'un kurucusu William C. Durant, şirketi 3 Kasım 1911'de [2] Chevrolet Motor Araba Şirketi olarak başlattı. Durant, Chevrolet Motor Car Company'yi General Motors'ta 2 Mayıs 1918'de gerçekleşen bir ters birleşmeyle kontrol hissesini satın almak için kullandı ve kendisini GM başkanlığına geri itti. Durant'ın 1919'daki ikinci görevden ayrılmasından sonra, Alfred Sloan, maksimumu "her çanta ve amaç için bir araba" ile birlikte, Chevrolet markasını General Motors ailesinde ses lideri olarak seçecek ve Henry Ford'un Model T ile rekabet edecek 1919 ve Ford'u 1929'a kadar Amerika Birleşik Devletleri'nde en çok satan otomobil olarak sollamak. 


Chevrolet markalı araçlar dünya çapında çoğu otomotiv pazarında satılmaktadır. Okyanusya'da Chevrolet, Camaro ve Silverado kamyonetinin lansmanı ile 50 yıllık bir devamsızlıktan sonra 2018'de bölgeye geri dönen GM yan kuruluşu Holden tarafından temsil ediliyor. 2005 yılında Chevrolet, General Motors'un Chevrolet etrafında küresel bir marka oluşturma girişiminde köklü bir hareket olan "Daewoo, Chevrolet olacak kadar büyüdü" etiketiyle Güney Kore'den GM Daewoo tarafından üretilen araçları satarak Avrupa'da yeniden hizmete girdi. Chevrolet'in Avrupa'ya yeniden kazandırılmasıyla GM, Chevrolet'in ana değer markası olmasını amaçlarken, GM'nin geleneksel Avrupa standart taşıyıcıları, Opel of Germany ve Birleşik Krallık'tan Vauxhall piyasaya sürülecekti.[

Ancak GM, bu hamleyi 2013'ün sonlarında tersine çevirdi ve 2016'da Camaro ve Corvette [5] hariç, markanın Avrupa'dan çekileceğini açıkladı. Chevrolet araçları, Rusya da dahil olmak üzere BDT ülkelerinde pazarlanmaya devam edecek. General Motors, 2011 yılında GM Kore'yi oluşturmak için GM Daewoo'yu tamamen satın aldıktan sonra, Daewoo otomotiv markasının son kullanımı Güney Kore'de kullanımdan kaldırıldı ve Chevrolet'in yerini aldı.


Kuzey Amerika'da Chevrolet, kompakt otomobillerden orta hizmet kamyonlarına kadar çok çeşitli araçlar üretiyor ve satıyor. Chevrolet'in General Motors'un global markalarından biri olarak öne çıkması ve adının tanınması nedeniyle, Chevrolet, Chevy veya Chev zaman zaman General Motors veya ürünleri ile eşanlamlı olarak kullanılır, bunlardan biri genellikle adıyla bilinen GM LS1 motoru veya progenitör olan Chevrolet küçük blok motorunun bir varyantı.