AUDI YEDEK PARÇA

AUDI YEDEK PARÇA

Audi yedek parça siparişleriniz için aynı gün uygun fiyatlı kargo teslimi gerçekleştirmekteyiz.Oto Yedek Parça siparişlerinizi kapıda ödeme, havale, eft veya kredi kartı seçenekleri ile sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz

Audi AG lüks araçlar tasarlayan, üreten, üreten, pazarlayan ve dağıtan bir Alman otomobil üreticisidir. Audi, Volkswagen Grubu'nun bir üyesidir ve kökleri Almanya'nın Bavyera kentindeki Ingolstadt'da bulunmaktadır. Audi markalı araçlar dünya çapında dokuz üretim tesisinde üretilmektedir.


Şirketin kökenleri karmaşık, 20. yüzyılın başlarına ve mühendis August Horch tarafından kurulan ilk girişimlere (Horch ve Audiwerke) geri dönüyor; 1932'de Auto Union'ın kurulmasına öncülük eden diğer iki üretici (DKW ve Wanderer). Audi'nin modern dönemi, Auto Union'ın Volkswagen tarafından Daimler-Benz'den satın alındığı 1960'larda başladı. 1965 yılında Audi F103 serisinin piyasaya sunulmasıyla Audi markasını yeniden piyasaya süren Volkswagen, 1969'da Auto Union ile NSU Motorenwerke ile birleşerek şirketin bugünkü biçimini oluşturdu.


Şirket adı, kurucusu August Horch'un soyadının Latince çevirisine dayanmaktadır. Almancada "dinle" anlamına gelen "Horch" Latince'de "audi" olur. Audi logosunun dört halkasının her biri, Audi'nin selefi Auto Union'ı yaratmak için bir araya gelen dört otomobil şirketinden birini temsil ediyor. Audi'nin sloganı Vorsprung durch Technik, yani "Teknoloji ile İleride Olmak". Ancak Audi USA, 2007'den 2016'ya kadar "Mühendislikte Gerçek" sloganını kullanmış ve 2016'dan beri sloganı kullanmamıştır. Audi, diğer Alman markaları BMW ve Mercedes-Benz ile birlikte dünyanın en çok satan lüks otomobil markaları arasında yer alıyor.